GeriFutbol Suat Kılıç'tan TT Arena açıklaması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Suat Kılıç'tan TT Arena açıklaması

Suat Kılıç'tan TT Arena açıklaması
refid:25342765 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, NTV Spor'da katıldığı canlı yayında Türk Telekom Arena Stadı'nın çatısı hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Kılıç, "Galatasaray'ın mevcut yönetiminin Türk Telekom Arena'nın çatısının şu anda kapatılmasını gereksiz gördüğünü biliyorum" dedi...

Galatasaray'ın, Juventus karşılaşmasında yaşadığı zemin sorunu sonrasında birkez daha gündeme gelen TT Arena'nın çatı sorunu hakkında Bakan Suat Kılıç'tan açıklama geldi...

NTV Spor'da katıldığı canlı yayında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç şunları söyledi:

"Galatasaray'ın mevcut yönetiminin Türk Telekom Arena'nın çatısının şu anda kapatılmasını gereksiz gördüğünü ve yapmak istemediğini biliyorum. Baskı yapsak camiada yanlış anlaşılacak diye endişe ediyoruz. TT Arena, üzeri kapanacak şekilde inşaa edildi. Ancak bu işlem hala gerçekleşmedi. Galatasaray, stadın çatısını kapatmazsa bunun maddi yükümlülüğünü devlete ödemek zorunda. Stadyumun üstünün kapanmasından, loca gelirleri, reklam gelirleri, sponsorluk gelirleri gibi bir çok konuda Galatasaray ile ihtilafliyiz. Stat konusunda Galatasaray ile mahkemeliğiz ama bu konuya polemik olarak bakmıyorum.

'Mecidiyeköy'ü aldınız stadın çatısını da yapın' diyorlar. Ama eski stadyumun arazisi de devletindi.Yeni stadyumun arazisi de öyle.

“FETHİYESPOR NEDEN BÖYLE BİR YAZIYLA ÇIKTI MERAK ETTİM”

Fethiyespor neden böyle bir mesajla çıkmak istedi diye araştırdım. Fethiye’nin ilçe olması Atatürk dönemine kadar dayanıyormuş. İlçe olmalarını anmak istemişler. Futbol takımlarının bu tip mesajlar verirken önceden izin almaları gerekir. Ancak konuda Atatürk. Atatürk bizim ortak ve milli değerimiz. Ceza verilmemesini memnuniyetle karşıladım.

“BAZEN TOLERANS GÖSTERMEK GEREKİR”

Türk toplumu için Atatürk ne kadar önemliyse Mandela’da Afrikalılar için o kadar önemli. Irk ayrımcılığının önüne geçmesinden dolayı Afrikalıların büyük bir saygısı var Mandela’ya. Futbol özerk işlerine karışmak istemem ama bazen tolerans göstermek gerekir. Ondan sonra bütün kulüplerin yetkilileri toplanır ve ileride bu şekilde oluşabilecek durumlar için kararlar alırlar.

"DOPİNGLE MÜCADELE KONUSUNDA TARİHİMİZİN EN İYİ YERİNDEYİZ"

Dopingle mücadele konusunda tarihimizin olabilecek en iyi yerindeyiz. Çünkü dopingli yakalanan kişi sayısında tarihimizin en üst seviyesindeyiz. Bu ne demek? Dopingle mücadelemiz en üst seviyede devam ediyor. Amansız bir şekilde mücadelemiz sürüyor. Dopingle Mücadele Komisyonu her türlü milli takım kampını habersiz bir şekilde basıp numuneler alıp testler yapma yetkisine sahip.

Haksız eleştirilere hedef oluyoruz. Benim bakanlığım 'doping patlamasının merkezi olduğu' şeklinde eleştirildi. Bu cahilce bir eleştiri. Hacettepe Üniversitesi, Dünya Anti Doping Ajansı'na (WADA) başvuru yaptı ve akreditasyon için başvuru yaptı. Bu akreditasyon alındıktan sonra Hacettepe bu işin merkezi olacak. 2014 dopingin sıfırlandığı yıl olacak.

Akdeniz Oyunları hakkında doping konusunda spekülasyonlar yapılıyor. Bunlar kesinlikle doğru değil. Biz turnuva öncesi denetlemelerimizi yaptık, dopingli bulunan sporcuları zaten turnuvaya sokmadık. Biz gerekli olmadığı halde yağlı güreşlerde bile doping kontrolü yaptık.

Ayrıca ne mutlu ki TBMM'de Genel Kurul'da dopingle ilgili soru önergesi aldık bakanlık tarafından. Ayrıca dopingle mücadele konusunda Meclis iradesinin devreye girmesi için mücadele eden bir bakanım. Meclis Komisyonu kurulması için oy verdim.

"FUTBOLDAKİ YABANCI KURALINA EN BAŞTA NEDEN KARŞI ÇIKILMADI?"

Yabancı meselesi TFF'nin bir meselesi. Şahsen bu yabancı kararı benim hoşuma gitti. 6+0+4 kuralını TFF bu sene aldı ve hemen uyguladı gibi bir anlayış var ama biliyoruz ki bu kural 1 sene önce alındı ve 1 sene sonra karar uygulandı. Bu kurala karşı çıkanlar o zaman, daha karar ilk alındığında karşı çıksalardı.

"DEPLASMAN YASAĞI KARARINI BİZ ALMADIK"

Külüp başkanlarının kendilerinin bir araya gelmesinin ortamı yok taraftarlar nasıl bir araya gelsin. Türkiye gibi bir ülkede deplasmana seyirci gitmemesi büyük bir ayıp. Bu ayıbın sorumlusu da kimse kusura bakmasın futbolun yöneticileri. Bizim aldığımız bir yasak değil bu.

"KULÜP BAŞKANLARI KENDİLERİ BİR ARAYA GELEMİYOR..."

Kulüp başkanlarıyla federasyonun şu anda bir araya gelme ihtimali olası görünmüyor. Biz bir araya gelmeleri için araya girmeli miyiz açıkcası bilmiyorum. Onlardan bir talep gelirse ben o davete kesinlikle icabet ederim ama maalesef kendi aralarında bir araya gelemiyorlar.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle