Türkiye Pist Şampiyonası’nda tarih yazıldı

Güncelleme Tarihi:

Türkiye Pist Şampiyonası’nda tarih yazıldı
Oluşturulma Tarihi: Haziran 08, 2023 12:12

30 yıl aradan sonra pistlerdeki ilk kadın pilot olan Seda Kaçan, Türkiye’de yarış kazanan ilk kadın pilot olarak adını tarihe altın harflerle yazdırdı.

Haberin Devamı

30 yıl aradan sonra Türkiye Pist Şampiyonası’nda yarışan ilk kadın sporcu olan Seda Kaçan adını tarihe altın harflerle yazdırdı. 2022 yılında ikinci yarış haftasında yarışı üçüncü bitirerek ilk podyumunu elde eden Doritos ve Pepsi’nin desteklediği Seda Kaçan, takımı Bitci Racing ile 2023’ün startını TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde verdi.

Motor sporlarında cinsiyetin önemi olmadığını kanıtlamak adına önemli başarılar elde eden Seda Kaçan şampiyonanın ilk haftasındaki birinci yarışta bitiş çizgisini birinci geçmeyi başardı. İnanılmaz bir mücadele ortaya koyan Seda Kaçan, Türkiye’de yarış kazanan ilk kadın pilot olarak unutulmazlar arasında kendisine yer buldu.

Seda Kaçan aynı zamanda ikinci yarışta da üçüncü olarak, 2023 Türkiye Pist Şampiyonası’na bir podyum ve bir zaferle başlamayı başardı. 2023 Türkiye Pist Şampiyonası’nda ikinci ayak 19-20 Ağustos tarihlerinde koşulacak.

Haberin Devamı

Motor sporlarında kariyer yapmak isteyen genç kadınlara örnek olan Seda Kaçan, “2023 sezonuna tarihe geçecek bir ilki başararak başlamış olmanın verdiği gurur ve mutluluk içerisindeyim. Kadınların bu spordaki varlığını ve başarının cinsiyetten bağımsız olduğunu kanıtlama yolunda bu 1.’lik önemli bir adım oldu." dedi.

BAKMADAN GEÇME!