Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu: 'Böyle devam edeceğiz'

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Alanyaspor'u 2-0 mağlup ederek Türkiye Kupası'nı kazandıkları maçın ardından konuştu.

Haberin Devamı

Ziraat Türkiye Kupası'nda şampiyonluğa ulaşan Trabzonspor'da başkan Ahmet Ağaoğlu, maç sonu önemli açıklamalar yaptı.

İşte Ahmet Ağaoğlu'nun açıklamaları;

Bu başarı tamamen oyuncuların başarısı, yönetim olarak bizim yaptığımız pek bir şey yok. Trabzon şehrine yakışan, Trabzonspor'un adına yakışan bir mücadeleyi verebilmeleri için biz önlerini açtık.

Sezon içinde bir takım sıkıntılar oldu, federasyonun aldığı bir karar var. Onunla alakalı olarak bu akşam konuşmak istemiyorum, yarın veya bayramın 1. gününü konuşma hakkını rezerve olarak tutuyorum.

Hepsiyle gurur duyuyorum

Trabzonspor haksızlıklara karşı başkaldırının sembolü olmuş bir takım. Camiamızın beklediği bu değildi ama bir şeyden emin olabilir ki bu çocuklar iki tarafta da mücadele etti. Bunu gerçekten hak ettiler, hepsiyle ayrı ayrı gurur duyuyorum

Böyle devam edeceğiz

Haberin Devamı

Lig mücadelesinde, sadece sahada verdiğiniz mücadele yeterli olmuyor. Haksızlıklar, adaletsizlikler ve emeğe saygısızlığın hakim olduğu bir ortam. Bana 350 bin lira ceza geldi, neredeyse bir asgari ücretlinin 20 yıllık maaşını TFF'ye bıraktım. Eminim ki can sıkıyoruz, sempatik gelmiyoruz. Böyle de devam edeceğiz

Taraftarlarımız biraz daha sakin olsun. Sürdürülebilir bir başarı için 3-4 seneye ihtiyacımız var. Geldiğimizde 6. sırada aldık takımı, bu sene 2. oldu ve kupa zaferi. Her sene üzerine koyarak gidiyoruz.

65 maçı nasıl oynayacağız?

Madem küme düşme olmayacaktı, bu lig niye oynandı? 20 kulübün ittifakı falan diyorlar, bunu kabul etmiyorum. Ciddi bir gelir düşüşü yaşanacak, bu gelir kaybının nasıl karşılanacağı konusunda da kulüplere teminat verilmesi gerek dedik. Artı takvim nasıl oluşacak, 65 maçı nasıl oynayacağız?

Küme düşme olmadığına göre, ligin üstü dizayn edildi, üst tarafa şekil vermek için lig oynandı. Bugün yaşananlara anlam veremiyorum! Karşı karşıya kaldığımız durum can sıkıcı. 8 ayda, 32 haftada, 65 maç nasıl oynanacak, hangi kadroyla oynayacaksınız?

Haberin Devamı

 

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu: Böyle devam edeceğiz

Misli.com’dan herkese 5 TL hediye, hemen katıl!

Haberle ilgili daha fazlası: