Toprak Razgatlıoğlu’ndan Portekiz’de üç podyum

Güncelleme Tarihi:

Toprak Razgatlıoğlu’ndan Portekiz’de üç podyum
Oluşturulma Tarihi: Ekim 01, 2023 19:09

Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu, 2023 Dünya Superbike Şampiyonası’nın (WSBK) 11. durağı olan Portekiz hafta sonunda ikinci yarışta damalı bayrağı ikinci sırada geçti. Superpole yarışında 2. olan Toprak, haftayı da üç podyumla tamamlamış oldu. 2023 Dünya Superbike Şampiyonası, 27-29 Ekim’de İspanya’da koşulacak etapla son bulacak.

Haberin Devamı

Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu, 2023 Dünya Superbike Şampiyonası’nın (WSBK) 11. durağı olan Portekiz hafta sonunda ikinci yarışı podyumun ikinci basamağında tamamladı.
Portimao’da superpole yarışında ikinci olan Pata Yamaha Prometeon takımı pilotu Toprak, ikinci sıradan başladığı ikinci yarışın başında şampiyona lideri Alvaro Bautista’yı geride bırakarak ilk sıraya yükseldi.

Toprak-Bautista ikilisi yarışın başında rakipleriyle farkı açarken birbirleriyle müthiş bir mücadele verdi. Yarışın başından sonuna kadar birbirini bırakmayan ikili finişe kadar birlikte geldi. Son viraja Toprak önde girse de son anda atağını yapan Bautista damalı bayrağı ise ilk gören isim oldu. Toprak Razgatlıoğlu ise yarışı ikinci sırada tamamladı.

2023 Dünya Superbike Şampiyonası, 27-29 Ekim’de İspanya’da koşulacak etapla son bulacak.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!