Toprak Razgatlıoğlu, Çekya'da ikinci oldu

Güncelleme Tarihi:

Toprak Razgatlıoğlu, Çekyada ikinci oldu
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 29, 2023 18:12

Toprak Razgatlıoğlu, 2023 Dünya Superbike Şampiyonasının (WSBK) sekizinci durağı olan Çekya’daki ilk yarışta damalı bayrağı ikinci sırada geçti.

Haberin Devamı

Yarışa pole pozisyonundan başlayan Pata Yamaha Prometeon takımının pilotu Toprak, ıslak zemindeki yarışta rakiplerinin lastik avantajıyla birlikte start anında 12’nci sıraya kadar geriledi. Ancak yarışın devamında bu sefer lastik avantajını eline geçiren Razgatlıoğlu, bitime 17 tur kala rakiplerinin pite girmesiyle üst üste basamakları tırmandı. Yarış boyunca istikrarını koruyarak podyumu yeniden zorlamayı başlayan Toprak Razgatlıoğlu, bitime 13 tur kala Scott Reddingi geçerek üçüncü sıraya çıktı. Bir tur sonra da Danilo Petrucciyi geçmeyi başaran Toprak, kalan kısımda da yerini korumayı başardı ve damalı bayrağı ikinci sırada geçti.  

TOPRAK GENEL KLASMANDA İKİNCİ SIRADA 

Çekyada ilk yarışın galibi Jonathan Rea olurken Toprak Razgatlıoğlu, aldığı sonuçla birlikte genel sıralamada 341 puanla ikinci sıradaki yerini korudu. Şampiyona lideri Alvaro Bautistanın yarışı 12’nci sırada bitirmesiyle Toprak, zirveyle arasındaki farkı 54 puana indirdi. Çekyada superpole ve hafta sonunun ikinci yarışı 30 Temmuz Pazar günü koşulacak. 

BAKMADAN GEÇME!