TFF'den Eryaman Stadyumu için açıklama! Ankaragücü - Galatasaray maçı...

Güncelleme Tarihi:

TFFden Eryaman Stadyumu için açıklama Ankaragücü - Galatasaray maçı...
Oluşturulma Tarihi: Şubat 14, 2024 15:36

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), MKE Ankaragücü’nün maçlarını Eryaman Stadyumu’nda oynamaya devam edeceğini belirterek, "Süper Lig’de yer aldığı için MKE Ankaragücü maçlarını zemin bakımından sorumlu kulüp olarak Eryaman Stadyumu’nda oynamaya devam edecek" denildi. Trendyol 1. Lig ekiplerinden Gençlerbirliği’nin ise başka bir statta iç saha müsabakalarına çıkacağı vurgulandı.

Haberin Devamı

MKE Ankaragücü’nün Süper Lig’in 26’ncı haftasında 18 Şubat Pazar günü Galatasaray’ı konuk edeceği maçın nerede oynanacağı konusunda yaşanan belirsizlik sona ererken TFF, Ankaragücü’nün müsabakalarını Eryaman Stadyumu’nda oynamaya devam edeceğini bildirdi.

Federasyondan yapılan açıklama şöyle; "MKE Ankaragücü ve Gençlerbirliği birlikte kullandığı için yoğun maç trafiğinden zeminin etkilenmemesi ve bakımının sağlıklı yapılması için Gençlerbirliği’nin başka bir statta maçlarını oynaması TFF tarafından kulübe bildirildi. Süper Lig’de yer aldığı için MKE Ankaragücü maçlarını zemin bakımından sorumlu kulüp olarak Eryaman Stadyumu’nda oynamaya devam edecek. TFF denetimleri ve yaptırımları artarak devam edecek. Ayrıca TFF tarafından Ankaragücü, Kayserispor ve Rizespor‘a stadyum zeminlerinin bakımlarının hızlandırılması, aksi halde müsabaka oynanmasına kapatılacağı bildirildi. Ev sahibi Kulüplerin sorumluluğunda olan stadyum zeminleriyle ilgili TFF, denetim ve yaptırımlarını artırarak devam edecek."

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!