Son Dakika | Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı'dan küme düşmenin kaldırılması hakkında açıklama!

Son Dakika | Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşıdan küme düşmenin kaldırılması hakkında açıklama

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, Süper Lig'de bu sezon küme düşmenin kaldırılması hakkında açıklama yaptı.

Haberin Devamı

Süper Lig'de küme düşmenin kaldırılmasıyla birlikte ligde kalan Kayserispor'da başkan Berna Gözbaşı, karar hakkında TRT Spor'da duygularını paylaştı.

Karardan ötürü mutlu olduklarını vurgulayan Gözbaşı, "Tüm kulüplere alınan bu ortak karar için teşekkür ediyorum. Ben çok zor durumda bir takımı aldım ama maalesef son hafta başaramadık. Bu sezon, 10 yıllık başkanların yaşadıklarını yaşamışımdır. Tüm kulüplere, Kulüpler Birliği Başkanı ve Nihat Özdemir'e teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu..

'İnşallah tüm liglere hayırlı olur'

Berna Gözbaşı sözlerini "Ben geçen gün bu konu hakkında bir rapor hazırlamıştım. Bu raporu hazırlamamda yardımları olanlara çok teşekkür ediyorum. İnşallah tüm liglere hayırlı olur." ifadeleriyle sürdürdü.

Başkan Gözbaşı son olarak "Görevime devam edeceğim. Zorlu bir sezon yaşadıktan sonra ayaklarımı yere daha sağlam basmak istiyorum. Yine zor olacak ama Kayserispor'un yine bu günleri yaşamamasına çalışacağız. Mali sorunlar derken benim için çok zor bir sezon oldu. Bu virüs ilk çıktığında da liglerin iptali için çok uğraşmıştım. İnşallah daha iyi bir Kayserispor göreceğiz." dedi.

MUSTAFA TOKGÖZ: "ÇİFTE BAYRAM YAŞIYORUZ"

Haberin Devamı

Kayserispor Kulübü Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'in, Süper Lig'de 2019-2020 sezonu için küme düşmenin kaldırıldığını ve gelecek sezonun 21 takımla oynanacağını açıklamasının ardından Kayserispor camiasının çifte bayram yaşadığını söyledi.

Tokgöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün Kulüpler Birliği'nin aldığı tavsiye kararıyla tüm kulüplerin kardeş takım olduğunun ortaya çıktığını belirterek, "Sahada ebedi rekabetimiz devam edecektir." dedi.

Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı'nın göreve geldiği günden bu yana Kayserispor için elinden gelenin fazlasını yaptığını vurgulayan Tokgöz, şunları kaydetti:
"Berna başkan bu takım için çok mücadele etti. Bizzat kendisinin talimatıyla hazırlanan 20 takımlı yeni Süper Lig dosyasının sunumunu dünkü Kulüpler Birliği toplantısında kendisi yaptı. Tavsiye kararının alınmasında, bu dosya ve sunumun büyük payı var. İlerleyen süreçte 20 takımlı Süper Lig'in daha çok gelir getiren bir sisteme dönüştüğünü hep birlikte göreceğiz. Seneye daha güçlü bir şekilde Süper Lig'de olacağız. Tüm Kayserispor sevdalılarının gözü aydın olsun. Kayserispor camiası çifte bayram yaşıyor."

Haberin Devamı

 

Misli.com’dan herkese 5 TL hediye, hemen katıl!

Haberle ilgili daha fazlası: