Son Dakika | Adana Demirspor altyapı antrenörü Songül Paksoy hayatını kaybetti

Son Dakika | Adana Demirspor altyapı antrenörü Songül Paksoy hayatını kaybetti

TFF 1. Lig ekibi Adana Demirspor, altyapı antrenörlerinden Songül Paksoy'un trafik kazasında hayatını kaybettiğini duyurdu.

Haberin Devamı

Adana Demirspor'dan yapılan açıklama şu şekilde:

Altyapı antrenörlerimizden Songül Paksoy'u trafik kazasında kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Mekanın cennet olsun Songül Hocam. Seni hiç unutmayacağız.

TFF'DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), trafik kazasında hayatını kaybeden Adana Demirspor altyapı antrenörü Songül Paksoy için başsağlığı mesajı yayımladı.

TFF'nin internet sitesinde yapılan açıklamada, "Adana Demirspor altyapısında antrenör olarak görev yapan, federasyonumuz çatısı altında kadın futbolu, çocuk futbolu ile ilgili alanlarda görevler üstlenip başarıyla çalışan, geçtiğimiz yaz ayında ise UEFA A Lisans belgesi için UEFA’dan burs kazanan Antrenör Songül Paksoy’un bir trafik kazasında hayatını kaybettiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz." ifadeleri kullanıldı.
Açıklamada, Songül Paksoy'a Allah'tan rahmet, ailesi, yakınları ve spor camiasına başsağlığı dilendi.

ADANA DEMİRSPOR TARİHİNİN İLK KADIN ANTRENÖRÜYDÜ

Haberin Devamı

Uzun yıllar Adana İdmanyurdu'nda top koşturan Paksoy, yaklaşık 2 yıl önce Adana Demirspor U-11 Akademik Ligi'nde antrenörlük yapmaya başladı. Songül Paksoy, Adana Demirspor'un ilk kadın antrenörü olarak tarihe geçmişti.

"BİZ 'HADİ YAVRUM, HADİ CANIM' DİYORUZ"

Songül Paksoy, kadın antrenör olarak çalışmasıyla ilgili verdiği bir röportajda; "Erkek antrenörler oyunculara 'Hadi koçum, hadi aslanım' derken biz de 'Hadi yavrum, hadi canım' diyoruz." sözlerini kullanmıştı.

"Sanal Oyunlar" ilk defa ve sadece Misli.com'da! Hemen oyna...

Haberle ilgili daha fazlası: