GeriBasketbol Harun Erdenay sporcu yetiştirecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Harun Erdenay sporcu yetiştirecek

Harun Erdenay sporcu yetiştirecek

Türk Basketbolu’nun efsane ismi Harun Erdenay, İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nde kurulan Spor Bilimleri Fakültesi’nde eğitim verecek.

Türk Basketbolu’nun efsane ismi Harun Erdenay, mütevelli heyeti üyesi olduğu İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nde kurulan Spor Bilimleri Fakültesi’nde, antrenörlük, rekreasyon ve spor yöneticiliği bölümlerinde nitelikli bireyler yetiştirmek için kolları sıvadı.

Muhteşem geçen basketbolculuk yaşamının ardından yöneticilik kariyerinde de Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığı’na kadar yükselen Erdenay, her türlü olanağın bulunduğu modern bir yerleşkede gerçekleştirilecek eğitim sürecinde öğrencilere her konuda destek sağlayacaklarının sözünü verirken, mezuniyet sonrası dönemde de yanlarında olacaklarını vurguladı.

En büyük destekçileri Doğa Sigorta’yla birlikte kulüplerle iş birliği yaparak genç nesillere sporun ve eğitimin önemini aşılamaya çalışacaklarını diye getiren Erdenay, “Mütevelli Heyeti Başkanımız Nihat Kırmızı’nın öncülüğünde üniversitemizde araştırmacı, bilgiye ulaşan, sabırlı ve kararlı bilim, spor insanları ve sanatçılar yetiştireceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Harun Erdenay sporcu yetiştirecek

Bundesliga maçları ÜCRETSİZ CANLI YAYINLA Misli.com'da! Oynamak/İzlemek için buraya tıklayın!

False