GeriFutbol Galatasaray'da 24 saati aşan sessizlik bitti! Arda ve Marcao'dan Belhanda'ya veda
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Galatasaray'da 24 saati aşan sessizlik bitti! Arda ve Marcao'dan Belhanda'ya veda

Galatasaray'da sözleşmesi feshedilen Younes Belhanda için futbolculardan veda mesajları gelmeye başladı.

Galatasaray'ın Younes Belhanda'nın sözleşmesini feshetmesinin üzerinden 24 saatten fazla geçtikten sonra futbolcular Marcao, Arda Turan, Muslera ve Taylan Antalyalı, Faslı futbolcu için veda mesajı paylaştı.

Arda Turan, Instagram'dan; "Galatasaray'a katkıların için teşekkürler. Ailenle birlikte sana şans, başarı ve mutluluklar diliyorum. Kısa süre bile olsa seninle oynamak zevkliydi." ifadelerini kullanırken Marcao ise; "Seninle oynamak bir zevkti kardeşim. Sana bol şans diliyorum. Tanrı seni ve aileni korusun." şeklinde paylaşım yaptı.

Taylan Antalyalı ise; "Her şey için teşekkürler. Her şey gönlünce olsun kardeşim" sözlerini kullandı.

Arda Turan ve Marcao'nun ardından Younes Belhanda'ya sosyal medya hesabı üzerinden veda eden bir başka isim Fernando Muslera oldu. Uruguaylı eldiven, kişisel sosyal medya hesabından Faslı oyuncuyla olan bir fotoğrafını paylaştı ve "Galatasaray'a katkıların için ve ayrıca birlikte başardıklarımız için teşekkür ederim. Geleceğin için en iyisini diliyorum." notunu düştü. Muslera'nın ardından Emre Kılınç da; "Yolun açık olsun kardeşim. Senin ve ailen için her şeyin en iyisini diliyorum." yazarak Belhanda'ya veda etti.

Kişisel sosyal medya hesabından paylaşım yapan Feghouli ise "Kardeşim Younes Belhanda. Seninle aynı sahada olmak benim için mutluluktu. İnşallah, Allah sana başarı getirir. Sana ve ailene mutluluklar diliyorum" ifadelerini kullandı.

DÜN SADECE MERT ÇETİN PAYLAŞIM YAPMIŞTI

Belhanda ile yolların ayrıldığı Çarşamba günü yalnızca idari menajer Mert Çetin paylaşım yapmıştı.

Galatasarayda 24 saati aşan sessizlik bitti Arda ve Marcaodan Belhandaya veda

 

Galatasarayda 24 saati aşan sessizlik bitti Arda ve Marcaodan Belhandaya veda

Galatasarayda 24 saati aşan sessizlik bitti Arda ve Marcaodan Belhandaya veda

Galatasarayda 24 saati aşan sessizlik bitti Arda ve Marcaodan Belhandaya veda

GALATASARAY'IN FESİH SEBEPLERİ

Galatasaray'da Younes Belhanda ile yollar dün resmen ayrıldı. Sarı kırmızılılar resmi siteden “Sivas maçı sonrası kulübün imajına ve yöneticilerin saygınlıklarına zarar veren hakarete varan beyanlarda bulunması sebebiyle ve daha öncesinde de Sözleşme ve Kulüp İç Disiplin Yönetmelikleri’ne ısrarlı şekilde aykırılık teşkil eden eylemlerde bulunmasının, taraflar arasındaki ilişkiyi çekilmez hale getirmiş olması nedeniyle, Belhanda’nın sözleşmesi derhal, tek taraflı ve haklı feshedilmiştir” açıklamasıyla kararı kamuoyuyla paylaştı. Belhanda’nın zeminle birlikte yönetimi eleştiren, “Normal olarak G.Saray yöneticilerinin bir çözüm bulması lazım. Hiç durmadan Twitter’da İnstagram’da kendini seyretmemek, basında olup bitenlere bakmamak lazım” sözleri yeminli tercümanla noter huzurunda kayıt altına alındı.

"MARKAYI KORUMALIYIZ"

G.Saray Yönetimi acil bir toplantı yaptı. Bu zirvede başkan ve yöneticilerin “Biz görev için gelip geçici olabiliriz ama birinci önceliğimiz G.Saray makamı ve markasını korumak olmalı. Başkanlık yönetimi makamına hakareti kabul edemeyiz, affetmemeliyiz” fikrinde birleştikleri öğrenildi.

FIFA İÇİN DE HAZIRLIK

Ve Belhanda’nın sözleşmesinin feshedildiği dün saat 13.05’te yapılan açıklamayla kamuoyuna duyuruldu. Galatasaray ayrıca yıllık 3 milyon 350 bin Euro garanti ücret alan Belhanda’ya yıllık ücretinin yüzde 10’u kadar yani 335 bin Euro da para cezası kesti. Bu rakam, FIFA kuralları gereği bir kulübün keseceği maksimum rakam. G.Saray gerekirse FIFA’ya da gidip Faslı oyuncunun durumunu anlatacak. Daha önce taraftara küfretmesi, kulübe ihtar çekmesi, pandemide indirim yapmaması, futbol oynanmayan dönemlerde ücretini istemesi ve son olarak Sivas maçı sonrasındaki sözleri FIFA’ya aktarılacak.

Galatasarayda 24 saati aşan sessizlik bitti Arda ve Marcaodan Belhandaya veda

250 TL'ye varan "Hoş geldin bonusu" sadece Misli.com'da! Hemen üye ol...

False