Formula 1’in yeni partneri Puma oldu

Güncelleme Tarihi:

Formula 1’in yeni partneri Puma oldu
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 05, 2023 20:05

Spor markası PUMA, Formula 1’in resmi giyim ve aksesuar tedarikçisi oldu.

Haberin Devamı

Formula 1 ve Puma arasında imzalanan anlaşmayla şirket, Formula 1 yarışlarının resmi giyim ve aksesuar tedarikçisi oldu. Şirket bu anlaşmayla birlikte F1 markalı giysi, ayakkabı ve aksesuar üretecek ve satacak. Bu iş birliğiyle beraber 2024'ten itibaren taraftarlara özel kıyafetler ve aksesuarlar Puma tarafından tasarlanacak. Ayrıca anlaşma kapsamında Formula 1 personelini de giydirecek olan şirket, yarışların bulunduğu pistleri de donatacak. PUMA'nın yan kuruluşu olan Stichd şirketi 19 farklı ülkede 20'den fazla yarışta 65'in üzerinde mobil satış mağazası açarak Formula 1 lisanslı ürünleri ve taraftar kıyafetlerini hayranları ile buluşturacak.

PUMA CEO'su Arne Freundt, "Motor sporlarının ve özellikle Formula 1'in spor ve sokak giyim kültürü üzerindeki etkisi son yıllarda önemli ölçüde arttı. Formula 1 ile olan yeni ortaklığımız, motor sporları ve yaşam tarzının bu karışımını daha fazla keşfetmek için heyecan verici bir fırsat. Puma her zaman spor ve modanın kesiştiği noktada yer aldı ve spor kültürünü ilgili sokak giyimi koleksiyonlarına aktarmak ve genç ve çeşitliliğe sahip bir kitle ile marka heyecanını artırmak için mükemmel bir konumda olduğumuzu düşünüyoruz.” dedi.

Haberin Devamı

Formula 1 Başkanı ve CEO'su Stefano Domenicali de F1’in dünya çapında büyümeye devam ederken, heyecan verici iş birlikleri yoluyla yeni kitlelere ulaşıtıklarını belirterek “Motor sporlarında zengin bir geçmişe sahip olması Puma'yı F1 için mükemmel bir seçim haline getiriyor. Sokaktaki taraftarlar, padoktaki sürücüler ve aradaki diğer her şey için spor kıyafetlerini bir sonraki seviyeye taşıyacağız” dedi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!