Formula 1 yarışları ne zaman, saat kaçta, hangi kanaldan canlı yayınlanacak? işte F1'de haftanın programı

Güncelleme Tarihi:

Formula 1 yarışları ne zaman, saat kaçta, hangi kanaldan canlı yayınlanacak işte F1de haftanın programı
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 06, 2023 13:23

Formula 1'de sezonunun beşinci yarışı ABD'nin Miami şehrinde düzenlenecek. Dünyanın en önemli motor sporları organizasyonu olarak görülen Formula 1'de sezonun beşinci yarışı ABD'nin ev sahipliğinde yapılacak. Formula 1 severler yarışların saat kaçta, hangi kanalda yayınlanacağını merak ediyorlardı. Canlı yayın bilgileri açıklandı. Peki Formula 1 yarışları ne zaman, saat kaçta, hangi kanaldan canlı yayınlanacak? işte F1'de haftanın programı

Miami Grand Prix'si, 5 bin 412 metrelik uzunluğundaki Miami Uluslararası Otodromu'nda 57 tur üzerinden gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz sezon buradaki yarışı Red Bull'un Hollandalı sürücüsü Max Verstappen kazanmıştı.

Haberin Devamı

Formula 1 yarışları ne zaman, saat kaçta, hangi kanaldan canlı yayınlanacak? işte F1'de haftanın programı

İlk kez geçtiğimiz yıl yapılan Miami Grand Prix'sinde Verstappen 1:31.361 derecesiyle pistteki en hızlı turun sahibi olarak yer alıyor Son olarak yapılan Azerbaycan Grand Prix'sini Red Bull'un Meksikalı sürücüsü Sergio Perez kazanmıştı. Yarışta sıralama turları bugün TSİ 23.00'de, yarış ise pazar günü TSİ 22.30'da başlayacak. Tüm yarışlar S Sport kanalından canlı olarak yayınlanacak.

Miami Grand Prix'si öncesinde pilotlar ve takımlar sıralaması ilk 5'i şöyle:

Pilotlar

1 - Max Verstappen (Hollanda): 93 puan
2 - Sergio Perez (Meksika): 87 puan
3 - Fernando Alonso (İspanya): 60 puan
4 - Lewis Hamilton (Büyük Britanya): 48 puan
5 - Carlos Sainz (İspanya): 34 puan

Takımlar

Haberin Devamı

1 - Red Bull: 180 puan
2 - Aston Martin: 87 puan
3 - Mercedes: 76 puan
4 - Ferrari: 62 puan
5 - McLaren: 14 puan

Formula 1 yarışları ne zaman, saat kaçta, hangi kanaldan canlı yayınlanacak işte F1de haftanın programı

Formula 1’in yeni partneri Puma oldu

Spor markası PUMA, Formula 1’in resmi giyim ve aksesuar tedarikçisi oldu.
Formula 1 ve Puma arasında imzalanan anlaşmayla şirket, Formula 1 yarışlarının resmi giyim ve aksesuar tedarikçisi oldu. Şirket bu anlaşmayla birlikte F1 markalı giysi, ayakkabı ve aksesuar üretecek ve satacak. Bu iş birliğiyle beraber 2024'ten itibaren taraftarlara özel kıyafetler ve aksesuarlar Puma tarafından tasarlanacak. Ayrıca anlaşma kapsamında Formula 1 personelini de giydirecek olan şirket, yarışların bulunduğu pistleri de donatacak. PUMA'nın yan kuruluşu olan Stichd şirketi 19 farklı ülkede 20'den fazla yarışta 65'in üzerinde mobil satış mağazası açarak Formula 1 lisanslı ürünleri ve taraftar kıyafetlerini hayranları ile buluşturacak.

PUMA CEO'su Arne Freundt, "Motor sporlarının ve özellikle Formula 1'in Spor ve sokak giyim kültürü üzerindeki etkisi son yıllarda önemli ölçüde arttı. Formula 1 ile olan yeni ortaklığımız, Motor Sporları ve yaşam tarzının bu karışımını daha fazla keşfetmek için heyecan verici bir fırsat. Puma her zaman spor ve modanın kesiştiği noktada yer aldı ve spor kültürünü ilgili sokak giyimi koleksiyonlarına aktarmak ve genç ve çeşitliliğe sahip bir kitle ile marka heyecanını artırmak için mükemmel bir konumda olduğumuzu düşünüyoruz.” dedi.

Haberin Devamı

Formula 1 Başkanı ve CEO'su Stefano Domenicali de F1’in dünya çapında büyümeye devam ederken, heyecan verici iş birlikleri yoluyla yeni kitlelere ulaşıtıklarını belirterek “Motor sporlarında zengin bir geçmişe sahip olması Puma'yı F1 için mükemmel bir seçim haline getiriyor. Sokaktaki taraftarlar, padoktaki sürücüler ve aradaki diğer her şey için spor kıyafetlerini bir sonraki seviyeye taşıyacağız” dedi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!