En iyi Valorant takımı belli oluyor

Güncelleme Tarihi:

En iyi Valorant takımı belli oluyor
Oluşturulma Tarihi: Kasım 09, 2022 17:19

Öğrencilerin ülkesini ve okullarını temsil etmesine olanak sağlayan üniversiteler arası dünyanın en büyük global VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch 2022’de büyük finale sayılı günler kaldı. En iyi takımı bulmak ve oyunu yeni bir boyuta taşımak için yapılan turnuvada elemeleri geçen takımlar 11 Kasım’da Türkiye kupası için mücadele edecek. Yapı Kredi Play katkılarıyla düzenlenen turnuvada Türkiye şampiyonluğunu elde eden takım ise global arenada ülkemizi temsil etme hakkını kazanacak.

Haberin Devamı

Üniversite öğrencilerinin ülkesini ve okullarını temsil etmesine olanak sağlayan üniversiteler arası dünyanın en büyük global VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch 2022’nin heyecanı Türkiye finaliyle birlikte doruk noktasına ulaşacak. Türkiye’deki çevrim içi elemelerinin 1 Eylül’de başlayıp 2 ay boyunca sürdüğü turnuvada elemeleri başarılı şekilde geçen üniversite takımları 11 Kasım Cuma günü ESA’da yapılacak finalde ülkenin en iyisi olmak için sahneye çıkacak.

Takım üyelerinin aynı üniversiteden olmak zorunda olmadığı turnuvada Türkiye’nin en iyisi olan üniversite takımı, 4-9 Aralık tarihlerinde Brezilya’da düzenlenecek olan dünya finaline katılacak. Yapı Kredi Play partnerliğinde gerçekleştirilen Red Bull Campus Clutch ile ilgili detaylı bilgi ve kayıtlar RedBull.com/campusclutch adresinde.

Haberin Devamı

Üniversite öğrencilerine özel ilk VALORANT turnuvası

2020 yılında piyasaya girdikten sonra oyuncuların ilgi odağı olan VALORANT’ı, milyonlarca oyuncu oynuyor. Twitch üzerinden ‘Tek oyunun bir günde izlenme rekoru’nu 34 milyon izlenmeyle elde eden VALORANT, en çok oynanan oyun olma yolundaki tırmanışını da sürdürüyor. Dünyanın en önemli ve yenilikçi VALORANT turnuvalarından biri olan Red Bull Campus Clutch, üniversite öğrencilerini bir araya getiren ilk VALORANT turnuvası olma özelliğine sahip.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!