Depremde hayatını kaybeden Taner Savut'un ismi, TFF Futbol Yöneticiliği Sertifika Programı'na verildi

Güncelleme Tarihi:

Depremde hayatını kaybeden Taner Savutun ismi, TFF Futbol Yöneticiliği Sertifika Programına verildi
Oluşturulma Tarihi: Şubat 06, 2024 15:23

Türkiye Futbol Federasyonu, Futbol Yöneticiliği Sertifika Programı'na geçen yıl depremde hayatını kaybeden Taner Savut'un ismini verildiğini duyurdu.

Haberin Devamı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden Hatayspor Sportif Direktörü Taner Savut’un ismi, eğitim programlarında yaşayacak. 

Türkiye Futbol Federasyonu, geçtiğimiz yıl 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden Hatayspor Sportif Dİrektörü Taner Savut’un adını TFF Futbol Yöneticiliği Sertifika Programı’na verdi. İlk kez 2017 yılında yapılan TFF Futbol Yöneticiliği Sertifika Programı’na katılıp belgeyi ilk alan yöneticilerden olan Taner Savut’un isminin, bundan sonra her yıl gerçekleştirilmesi planlanan bu sertifika programına verilmesi kararını aldı. 

9 AY SÜRECEK PROGRAM 7 EĞİTİM MODÜLÜNDEN OLUŞACAK

Sportif direktör olarak profesyonel kulüpler ile sözleşme imzalayacak kişilerin, belirlenen eğitim aşamalarını geçerek ’TFF Taner Savut Futbol Yöneticiliği Sertifikası’na sahip olmaları gerekecek. 9 ay sürecek program, 7 ayrı modül üzerinden çevrimiçi ve yüz yüze eğitimlerden oluşacak. 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!