GeriSpor Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri sahiplerini buldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri sahiplerini buldu

Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri sahiplerini buldu
Abone Olgoogle-news

Türkiye’nin ilk öğrenci topluluğu Boğaziçi Üniversitesi Spor Kurulu, 8. Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri Töreni’nde “Yılın En”lerini açıkladı.

17 Aralık Pazartesi gecesi Boğaziçi Albert Long Hall’da gerçekleşen törende yılın voleybol oyuncusu Gözde Kırdar olurken, yılın en iyi spor yöneticisi Maurizio Gherardini, yılın en iyi takımı Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı, yılın en iyi antrenörü Zeljko Obradovic ve yılın en iyi çıkış yapan takımı MKE Ankaragücü Erkek Futbol seçildi.Günümüze kadar birçok ilke imza atmış Türkiye’nin ilk öğrenci topluluğu Boğaziçi Üniversitesi Spor Kurulu tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri Töreni’nde yılın en iyileri açıklandı.  Sporun pek çok alanında Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri tarafından seçilen en iyilerin ödüllerini aldığı törende, spor camiasının ünlü isimleri bir araya geldi. 
10 kategoride “Yılın En”leri ödüllerini aldı

Sunuculuğunu Çağıl Özge Özkul’un üstlendiği Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri Töreni’nde bu yıl 10 kategoride ödüller sahiplerini buldu. Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan’ın açılış konuşması ile başlayan ödül töreninde, yılın en iyi takımı Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı, yılın en iyi basketbol oyuncusu Gözde Kırdar, yılın en iyi bireysel sporcusu Avrupa Taekwondo şampiyonu İrem Yaman, yılın en iyi basketbol oyuncusu Cedi Osman, yılın en iyi spor yöneticisi Fenerbahçe Spor Kulübü Erkek Basketbol Takımı Genel Menajeri Maurizio Gherardini seçildi. Yılın en iyi çıkış yapan takımı ise MKE Ankaragücü Erkek Futbol Takımı oldu. Yılın en iyi antrenörü olarak Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Zeljko Obradovic seçildi. Yılın en iyi spor yorumcusu ödülü ise Ali Ece’ye takdim edildi.

Sporcu Kardeşliği Özel Ödülü 6 ayrı isme verildiOylamadan bağımsız olarak belirlenen “Sportsmanship Brotherhood (Sporcu Kardeşliği) Özel Ödülü”nün bu yılki sahipleri ise Gençler Badminton Kadınlar Milli Takımı, Sümeyye Boyacı, Zübeyde Süpürgeci, Ege Pedal Spor Kulübü, Muhsine Gezer, Ali Topaloğlu oldu.
Milli okçu Mete Gazoz’a “Özel Başarı Ödülü”, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Yönetim Kurulu Başkanı Togay Bayatlı’a “İsmet Badem Yaşam Boyu Başarı Ödülü”, Milli Kürekçi Süverçe Korkmazer’e “Spor Elçisi Ödülü” takdim edildi. Fair Play Ödülleri ise Nil Çokgezen ve Fenerbahçe 19 Yaş Altı Futbol Takımı’na verildi.

 

Törende verilen ödüller şöyle:

Yılın en iyi takımı: Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı
Yılın en iyi basketbol oyuncusu: Cedi Osman
Yılın en iyi voleybol oyuncusu: Gözde Kırdar (Eski milli voleybolcu)
Yılın en iyi bireysel sporcusu: İrem Yaman (Milli tekvandocu)
Yılın en iyi çıkış yapan sporcusu: Yankı Erel (Milli tenisçi)
Yılın en iyi çıkış yapan takımı: MKE Ankaragücü
Yılın en iyi antrenörü: Zeljko Obradovic (Fenerbahçe Beko Başantrenörü)
Yılın en iyi spor yöneticisi: Maurizio Gherardini (Fenerbahçe Beko Genel Menajeri)
Yılın en iyi spor programı: Ters Köşe (Tivibu Spor)
Yılın en iyi spor yorumcusu: Ali Ece
Sporcu kardeşliği ödülü: Sümeyye Boyacı (Paralimpik milli yüzücü), Zübeyde Süpürgeci (Milli para atlet), Ege Pedal Spor Kulübü, Muhsine Gezer (Milli özel sporcu), Ali Topaloğlu (Down sendromlu milli atlet), Gençler Badminton Kadın Milli Takımı
Sporcu kardeşliği İsmet Badem yaşam boyu başarı ödülü: Togay Bayatlı (Eski Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı - Spor yazarı)
Sporcu kardeşliği özel başarı ödülü: Mete Gazoz (Milli okçu)
Sporcu kardeşliği Boğaziçi spor elçisi ödülü: Süverçe Korkmazer (Master kürekçi)
Fair play ödülü: Nil Çokgezen (8 yaşındaki satranççı), Fenerbahçe 19 Yaş Altı Futbol Takımı

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle