Basketbol Gençler Ligi'nde son gülen Fenerbahçe ve Anadolu Efes

Güncelleme Tarihi:

Basketbol Gençler Liginde son gülen Fenerbahçe ve Anadolu Efes
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 22, 2023 10:12

Basketbolda hem kızlarda hem de erkeklerde Gençler Ligi finalleri Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynandı; kızlarda Fenerbahçe, erkeklerde ise Anadolu Efes mutlu sona ulaştı.

Haberin Devamı

Basketbolseverlerin yoğun ilgi gösterdiği ve tribünlerin önemli kısmını doldurduğu final gününde ilk olarak kızlar finali oynandı.

Fenerbahçe, Botaş karşısında nefes kesen maçta 72-64 yenerek şampiyonluğu elde etti.

Karşılaşmanın ilk yarısını da Fenerbahçe 38-31 önde bitirirken, İrem Erdik, Selin Rachel Gül ve Elif İstanbulluoğlu 14’er sayıyla yıldızlaştı. Botaş’ta ise Işık Su Güven 20 sayıyla en skorer isim olsa da yenilgiyi önleyemedi.

Fenerbahçe’ye şampiyonluk kupası ve madalyalarını Türkiye Basketbol Federasyonu Asbaşkanı ve FIBA Avrupa Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok ile TBF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Sarımermer takdim etti.

BOTAŞ’a ise ikincilik madalyaları ve şildini TBF Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Şerbetçioğlu ve TBF Genel Sekreteri Dr. Serhan Antalyalı sundu.

Haberin Devamı

Eda Kılıç unutulmadı

6 Şubat depreminde hayatını kaybeden Hatay Büyükşehir Belediyesi BGL oyuncusu Eda Kılıç da unutulmadı.

Karşılaşmanın hava atışı, Eda Kılıç’ın enkaz altından çıkarılan topuyla gerçekleştirilirken, final maçının en değerli oyuncusu ödülü de onun adına verildi; Fenerbahçe’den İrem Erdik, MVP ödülünü, Eda Kılıç’ın dayısı Macit Kurt ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Menajeri Mesut Yılmaz’ın elinden aldı.

Namağlup şampiyon

Erkeklerde ise geçtiğimiz yılın şampiyonu Gaziantep Basketbol ile normal sezonu namağlup lider bitiren ve hiç kaybetmeden finale gelen Anadolu Efes şampiyonluk için yarıştı.

Mücadelenin ilk yarısını 45-42 geride kapayan Anadolu Efes, 2. yarıdaki etkili performansı ile 94-88 kazandı ve mutlu sona ulaştı.

Efes’te 27 sayı ile oynayan Emre Melih Tunca, MVP ödülünün de sahibi olurken, ödülünü Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım’ın elinden aldı. Gaziantep adına Emir Arda Sivas 35 sayıyla yıldızlaşsa da yenilgiye engel olamadı.

Basketbol Gençler Liginde son gülen Fenerbahçe ve Anadolu Efes

Haberin Devamı

Basketbol Gençler Ligi erkekler kategorisinde şampiyonluğa ulaşan Anadolu Efes’e şampiyonluk kupası ve madalyalarını TBF Asbaşkanı ve FIBA Avrupa Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok ile TBF Yönetim Kurulu Üyesi Haluk San takdim etti.

Final oynama başarısı gösteren Gaziantep Basketbol’a ise finalist şildini ve madalyalarını TBF Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Sarımermer ve Aydın Şerbetçioğlu sundu.

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen ve her sezon mücadele dozunun daha da yükseldiği Basketbol Gençler Ligi’nde final karşılaşmaları SportsTV’den de yayınlanırken, karşılaşmaya olan büyük ilgi ve genç basketbolcuların performansları, projeyi daha anlamlı hale getirdi.

BAKMADAN GEÇME!