Sivassporlu futbolcular öğrencilerle buluştu

Sivassporlu futbolcular öğrencilerle buluştu

Oyunculardan Adem Koçak'a fair-play, Burhan Eşer'e yılın futbolcusu, Ziya Erdal'a da en genç yetenek ödülü verildi.

Haberin Devamı

Sivassporlu oyunculardan Adem Koçak, Burhan Eşer ve Ziya Erdal, Sivas Özel Amerikan Kültür Koleji'nde öğrencilerle biraraya geldi.

Okulun konferans salonundaki söyleşiye Sivasspor Kulübü İkinci Başkanı Mehmet Oflaz, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Temsilcisi Orhan Tatar da katıldı.

Çocuklar, futbolculara, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz ve teknik direktör Roberto Carlos'un takıma katkılarıyla ilgili görüşlerini sordu.

Takım kaptanı Adem Koçak, başkan Otyakmaz'ın kulüp için çok büyük fedakarlıklar yaptığını ifade ederek, "Sivasspor'a gerçekten gönül vermiş birisi. Onunla çalışmak bizlere güven veriyor. Carlos ile çalışmaksa çok güzel. Bizden birisi gibi, sohbet ediyor, hoşgörülü, alçak gönüllü, iyi bir insan ve saha içinde bize özgürlük tanıyan, bizlere artı şeyler veren bir teknik adam" diye konuştu.

Burhan Eşer de Mecnun Otyakmaz'ın takıma katkısının büyük olduğunu belirterek, "Çok başkanlar ve yöneticiler gördük ama hem yönetimimiz olsun, hem de başkanımız olsun bize karşı bir güven oluşturuyorlar. Carlos, hem Sivasspor camiası için, hem bizim için hem de Türk sporu için çok önemli bir fırsat. Roberto Carlos ile çalışmaktan dolayı mutluyuz" ifadelerini kullandı.

Ziya Erdal da Otyakmaz'ın Sivasspor'da 9'uncu yılını tamamlayacağını hatırlatarak, yönetimin başarılı olduğunu söyledi. Erdal, Carlos ile takımın bir ritim yakaladığını ve Brezilyalı teknik adamın uzun yıllar Sivasspor'da çalışmasını temenni ettiğini kaydetti.

Futbolculara ödüller

Söyleşinin sonunda çocuklar arasında yapılan oylamaya göre, Adem Koçak'a okul başkan yardımcısı Berna Ongun tarafından yılın fair-play, Burhan Eşer'e TFF Temsilcisi Orhan Tatar tarafından yılın futbolcusu, Ziya Erdal'a da yine öğrencilerden okul başkanı Fatih Çimen tarafından yılın en genç yeteneği ödülü verildi.

Haberle ilgili daha fazlası: