GeriFutbol Sinan Engin: Sorumluluk benimdir
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  34
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sinan Engin: Sorumluluk benimdir

Sinan Engin: Sorumluluk benimdir
refid:7698944 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Sıcak günler yaşanan Beşiktaş'ta, Menajer Sinan Engin yine gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. Beşiktaş taraftarından Mayıs'a kadar süre isteyen Engin "Eğer bu zamana kadar Beşiktaş düzelmezse taraftar ondan sonra isyan etsin" dedi.

 Lig TV'de yayınlanan Futbol Gündemi adlı programa katılan Sinan Engin, Holosko için resmi teklif yaptıklarını açıklarken, "şampiyon olacağız" sözü verdi ve taraftara mesaj gönderdi: "Taraftara buradan sesleniyorum. Lütfen maç içerisinde futbolculara tepki göstermeyin. Maç öncesinde maç sonrasında yapın. Maç içerisinde takımı destekleyin. Yoksa takım kötüye gidiyor" dedi. Engin, Başkan Yıldırım Demirören'e de taraftarın destek vermesi gerektiğini ifade etti. 

Sinan Engin'in çarpıcı açıklamaları şöyle:
 
"PAF TAKIMI AÇIKLAMAMIZ TAKIMI ETKİLEMEDİ"

"Futbolcu sahaya çıktığı zaman bahanesi yoktur. PAF takımı açıklamamızdan dolayı futbolcu etkilenmez. Bazı doğruları kabul etmek lazım. Beşiktaş'ın iyi kadrosu var. Kaptan İbrahim Üzülmez ama takım lideri değil. Daha iyi bir kadro kurabilirdik. Sezon başı Ş.Ligi'ne girsek yeter diyorlardı ama Porto'yu yenebilirdik herşey olabilirdi. Liverpool maçından sonra soyunma odası hastaneden daha kötüydü. Herkes neredeyse sakattı. F.Bahçe Kayseri'yi neden yenemedi. Yorgunluktan dolayı"
 
"BAZI FUTBOLCULAR KAÇTI"

Herkes çok para alsın ama bu maçta oynamak istediğimiz futbolcular oynamadılar. Sivas maçında da oldu bu. Futbolcular oynayamam sakatım dediler. Biz görüyoruz bunları. Bu bir motivasyondur. İyi oynarsanız kalırsınız diyorum. İyi oynamazsan ayrılır yollarımız diyorum. İdmana gel gör herkes birbirini parçalıyor. Uyarıyoruz futbolcuları bu yüzden.
 
"MAÇ ESNASINDA TAKIMI DESTEKLEYİN"

Taraftar her zaman haklıdır. Ama burada haklı değildi. 8-0'ı hazmedyorum. Benm çektiğim vicdan hesabını ben iyi bilirim. Taraftar bu skora tekisinde haklıydı. Ama Beşiktaş'ın kaybetmiş bir şeyi yok. Baktığınız zaman diğer rakiplerimiz daha fazla para harcamış. Her an herşey olabilir hala. Hedeflerimiz devam ediyor. Ben herkesten daha Beşiktaşlıyım. 100.yılda bile en iyi takımımız vardı bu kadar şanslı değildik. Bugün daha şanslıyız. Eğer Beiktaş'ı seviyorsan bize destek ver. Ama sen futbolcularına sahip çık. Bu Türkiye'de herşey çok çabuk değişiyor. Sen bize bağır haklısın ama maç öncesinde sonrasında bağır. Maç esnasında takımına sahip çık.
 
"KÖTÜ BİR TABLO YOK"

Yıldırım Demirören'i tek başına bırakmamak lazım. Demirören ile beraber kim görev yapmışssa o sorumludur. Demirören hangi sözünü tutmadı. Yanlışlar olabilir. Her yıl kupa aldı. Kötü bir tablo yok.
 
"TIGANA GERÇEKTEN HAKLIYMIŞ"

Bazı konularda Tigana'yı eleştiriyorum ama Tigana haklıymış dedim. Bazı futbolcular hakkında ona hak verdim. Onun için söylüyorum. Pazar akşamı tüm dernekler arandı ve kararımıızn arkasındayız denildi. Karar 8-0'dan sonra değişti. Herşey başkana mal edilmemeli. Başkanla beraber yöneticiler de var. Fevri davranmışız, üzüldük. iyi niyetli bir hakem olduğuna inanmıyorum. Cem Papila aynı benim için. İsmet Arzuman 1-0'dan sonra değişti. Bakın G.Saray maçına. Ben bir Kuddusi lafı söyledim. Slogan oldu. Uğultuya düdük çaldı.
 
"TRANSFERDE KARIŞIKLIK OLDU"

Benim revizyon yapacağım demem kimi etkiler. Kim iyi oynarsa o alır formayı. Kim üstüne ne alırsa alınsın. Sizce transferler doğru mu? Biz hocayla karar veriyoruz. Transferlerde bir karışıklık oldu ama iyi olmadı. Aksini söyeleyceksen saha orada. Beşiktaş'ta oynamayı hakedeceksin. Kaan Dobra'yı yedek diye aldım ama o as takımda oynadı"
 
"MAYIS'TA DA OLMAZSA SORUMLULUK BENİMDİR"

Beşiktaş'ta iyi futbolcular var. Daha da faydalı olabilirler. İstediği kadar taraftar tezahürat yapsın. Kim kuvvetliyse o oynayacak yoksa taraftar gelir bağırır. 30 milon dolar vermiş olan başkanına da bağırıyorlar. Ben Bodrum'da tatildeyken başkan beni çağırdı. Maç bile seyretmiyordum. Beşiktaş düşüncemde bile yoktu. Kaçamadım geldim. Bu taraftar Beşiktaş taraftarı. Onlar bizi destekleyecekki başarılı olalım. Sen kötü oynarsan o taraftar sana tepki gösterir. Ocak'ta, Mayıs'ta iyi oynamazsa sorumluluk benimdir. Eğer olmazsa bir daha Beşiktaş'ın önünden geçmeyiz.
 
"TÜMER'İN PARASINI DEMİRÖREN'DEN ALDIM"

100.yılda canımızı dişimize taktık. Niye 101.yılda Lucecu denilmiyor. Mesela Bursalılar bize kızıyor. Kızacak birşey yok. Takım zaten parçalanmış durumdaydı o an. Zamanında Tümer'in parasını Erdoğan Demirören'den aldım. O taransferlerde çok zorluklar yaşadık. Ayıp şeyler yapmış olabiliriz. İlhan ile Pascal'ı satıyoruz. İkisini yolladık. Şampiyon olunca bunlar vardı. Daha sonra Sinan ile Lucescu kavga ettiler denildi. Kim ne biliyorsa beni de aydınlatsın. Pasaport olayından sonra ben ayrıldım kulüpten. Türkiye'de herkesin davası var.
 
"TRANSFER YETKİSİ BENDE VE SAĞLAM'DA"

Başkan yetkilerini tamamen bize verdi. Transferleri bundan sonra ben ve Ertuğrul Hoca yapacağız. Carew'e bile el attık. O gelmiyor. Bize camia güvensin. Doğru iş yapmazsak o zaman ne yaparlarsa yapsınlar. Biz Şampiyonlar Ligi'ne katıldık ve para kazandırdık. Bir miktar paramız bloke oldu. Beşiktaş'ın olağanüstü kongresine gitmesi demek yarın başka bir başkan gelir. tutmazsa tribünler yine ayaklanır. Bize süre versinler. Ocak'tan sonra Mayıs'ı da atlatalım. Güzel günler gelecek. Ocak ile Mayıs...
 
"HOLOSKO'YU RESMEN İSTEDİK"

Yabancı oyuncu transfer etmek istiyoruz. Holosko'yu resmek istedik. Doğrudur. Başka remi teklifte bulundğumuz yok. Hiçbir futbolcumuza da teklif gelmedi. Yabancı kontenjanımız dolu. Beşiktaş'ın menfaati neyse onu yapacağız. Ricardinho'dan çok memnunuz. Rüştü ve Mehmet Yozgatlı'da hayal kırıklığı yaşamadık. Rüştü'nün sakatlığı geçti. İyi ağabeylik yapıyor. Biz Sivas'ı yenmiş olsaydık şu an Fenerbahçe'nin üzerindeydik puan durumunda. Ocak Mayıs transferlerini yapalım.
 
"8-0'IN ACISI VAR"

Benim futbolcularıma bağırmasınlar maç içerisinde. Rica ediyorum. Maç içerisinde yaparsan Beşiktaş zarar görür. Burada Beşiktaş Başkanıana destek olunacak. O da hatalarından ders çıkarmıştır. Daha aklı selim konuşacağız. Kaybettiğimiz hiçbirşey yok ama ben de 8-0'ın acısı var. Her hafta ceza yiyorum. Disiplin Komitesi'ne sevk ediliyorum. Yedek kulübesine de çıkacağıma düşünmüyorum.
 
"ŞAMPİYON OLACAĞIZ"

Şampiyon olacağız. Geçen sene şampiyon olan Fenerbahçe kaç puan kaybetti. Ama taraftar bize destek olsun. İkinci yarı Avrupa maçları bitecek. İkinci yarı tempo düşecek ve ağır maçlar çıkarmayacağız.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle