GeriSpor Sasa İliç’in de fotoğrafı çıktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  59
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sasa İliç’in de fotoğrafı çıktı

Sasa İliç’in de fotoğrafı çıktı
refid:5026238 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

F.Bahçeli Kezman’ın, geçmişte, Sırp milliyetçilerinin simgesi olan Çetnik selamını yapması gündeme otururken, Galatasaraylı İliç’in de aynı davranışta bulunduğu belirlendi.

FENERBAHÇELİ Kezman’ın Türkiye’ye transferinden sonra, geçmişte yaşadığı gol sevinçlerinde yaptığı "Çetnik selamı" gündeme oturmuştu. Sırp futbolcunun bu sevinç göserisine tepkiler büyürken, Galatasaraylı Sasa İliç’in de geçmişte bu sevinç işaretini yaptığını gösteren fotoğraf internet sitelerinde dolaşmaya başladı. Konuyla ilgili olarak konuşan İliç’in menajeri Vedat Vatansever, "Onun tek bir sevinç işareti var... Kendisine hediye edilen ve parmağında taşıdığı yüzüğü golden sonra öpmek. Bunun dışında, var olduğu söylenen fotoğrafı hatırlamıyor. Olsa olsa bir fotoğrafçının yakaladığı kısa bir andır" dedi. İliç’in menajerinin kısa bir an diye nitelendirdiği fotoğrafta Sırp futbolcuların hemen hepsi aynı selamı veriyorlar. İnternette dolaşan fotoğraf ve bilgilerde, Kezman’ın Bosna Hersek maçı sonrası Eurosport’a verdiği bir demeç de yer aldı. Golcü futbolcunun, "Bosna’ya karşı oynamak elbette farklı. Çünkü orası eski Yugoslavya toprağı, üstelik savaş ve politika gibi bir takım aptalca şeyler yaşadık" dediği belirtiliyor.

Çetnik nedir?

İNTERNET
sitelerinin bir bölümünde, Çetnik işaretinin mutlaka ırkçı bir anlama gelmediği ifadee ediliyor ve "Bunu faşist Sırplar kadar, Kızılyıldız’ı destekleyen komünistler de kullanır" deniliyor. Ancak, monarşi isteyen ve İkinci Dünya Savaşı’nda Almanlar ile işbirliği yapan Sırp gruplarının kendilerini Çetnik olarak tanımladığı biliniyor.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle