GeriFutbol Samsunspor'da Besim Durmuş dönemi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Samsunspor'da Besim Durmuş dönemi

Samsunspor'da Besim Durmuş dönemi
refid:21971002 ilişkili resim dosyası

PTT 1. Lig ekiplerinden Samsunspor'da görevinden istifa eden Erhan Altın'ın yerine teknik direktörlüğe Besim Durmuş getirildi.

Nuri Asan Tesisleri'nde düzenlenen imza töreninde konuşan kulüp başkanı Emin Kar, görevinden istifa eden Erhan Altın'ın yerine teknik direktörlüğe Besim Durmuş'u getirdiklerini söyledi.

Durmuş ile 1,5 yıllık sözleşme imzaladıklarını belirten Kar, “Göreve geldiğimiz 22 Temmuz'da Samsunspor tarihinde çok şey değişti. Kendisi de Samsunlu olan Besim Durmuş, benim de takım arkadaşım. Samsunspor formasını terletti, Samsunspor'da antrenörlük yaptı. Yani Samsun'un yetiştirdiği bir kardeşimiz. Hiçbir karşılık beklemeden kısa bir görüşmemiz sonucunda anlaşmaya vardık. Yeni hocamız Samsun'a ve takımımıza hayırlı olsun” dedi.

“Samsunspor bizim sevdamız”

Besim Durmuş ise Samsunspor'un altyapı kategorilerinden A takımına kadar futbol oynadığını ve antrenörlük yaptığını anımsatarak, “Burası büyük bir camia. Samsunspor Kulübü içinde yeniden bulunmaktan gurur duyuyorum. Samsunspor büyük bir takım ve bizim sevdamız” diye konuştu.

Samsun'un “futbol ovası” olduğunu ifade eden Durmuş, şunları kaydetti: “Takımımızın geçmişteki başarıları ortada. Bugün itibarıyla çok iyi bir takım var. Benden önceki hocamız Erhan Altın iyi bir takım oluşturmuş, mücadele yapısı yüksek ve zevk veren bir takım inşa etmiş. Ancak talihsiz sonuçlarla galip gelemeyen bir yapı oluştu. Takımımız iyi mücadele ediyor. Bu yapıyı 3 puan alacak hale getirerek en kısa sürede herkesin beklediği ve hayal ettiği mutlu bir ortam haline getirmeyi amaçlıyoruz. Buraya başarılı olmak için geldik, taraftarlarımız, yönetim kurulumuz ve oyuncularımızla kenetlenerek bunu yapabileceğimize inanıyoruz.”
False