Rayo Vallecano 85 yaşındaki kadına sahip çıktı

Rayo Vallecano 85 yaşındaki kadına sahip çıktı

İspanya’nın köklü kulüplerinden Rayo Vallecano, borçları yüzünden evinden çıkartılan 85 yaşındaki kadına sahip çıktı.

Haberin Devamı

Oğlunun yarattığı borçlar yüzünden büyük sıkıntılar çeken Carmen Martinez Ayudo adlı kadın, 40 bin Euro borç yüzünden sokakta kaldı. Kocasının ölümünün ardından evi oğlunun üzerine geçen Carmen Martinez, borçlardan ve evin ipotek ettirilmesinden haberdar değildi. Ödemelerin yapılmaması nedeniyle faizlerle yaklaşık 75 bin Euro’yu bulan borçlar yüzünden evine gelen polislerle karşılaşan yaşlı kadın büyük bir üzüntü yaşadı. Gözyaşlarına hakim olamayan ve derinden yaralanan Carmen Martienz Ayudo’ya sahip çıkan o bölgenin takımı Rayo Vallecano oldu.

Rayo Vallecano 85 yaşındaki kadına sahip çıktı

Vallecas’ta kurulan kulüp, yaşlı kadının bundan sonra ödeyeceği tüm kira masraflarını üstleneceğini açıkladı. Rayo Vallecano teknik direktörü Paco Jemez konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bir şey yapmadan duramayız. Bu kadının yardıma ihtiyacı var. Teknik ekibimiz ve oyuncular ona hak ettiği saygıyı gösterebileceğimiz bir ev bulup orada güzel bir şekilde yaşamasını sağlayacağız” diye konuştu.

Hayatı boyunca tüm birikimlerini temizlik yaparak kazanan yaşlı kadına yapılan bu yardım akıllara Simon Kuper’in o unutulmaz sözünü getirdi;

Haberin Devamı

Futbol asla sadece futbol değildir…”


Haberle ilgili daha fazlası: