GeriFutbol Prens Ali FIFA başkan adaylığını açıkladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Prens Ali FIFA başkan adaylığını açıkladı

Prens Ali FIFA başkan adaylığını açıkladı
refid:30321736-spot ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Ürdün Prensi Ali bin el-Hüseyin, 26 Şubat 2016'da gerçekleştirilecek FIFA başkanlık seçimi için resmi adaylık başvurusunu yaptı.

FIFA'nın mayıs ayında yapılan genel kurulunda Sepp Blatter'e karşı başkanlık yarışını kaybeden Prens Ali, yeni adaylığında, kendisini destekleyen 5 FIFA üyesi federasyonu açıklamadı.

FIFA'da yaşanan krizin olumlu yönde değişim için bir fırsat olduğunu belirten 39 yaşındaki Prens bin el-Hüseyin açıklamasında, "İyi bir gelecek, fikirlerin eyleme dönüşmesiyle gerçekleşir. Bu da ancak FIFA'nın doğru yönetilmesiyle olabilir. FIFA'nın bu zor süreçten, itibarını düzelterek ve yeniden saygı duyulan bir organizasyon olarak çıkacağına eminim" ifadelerine yer verdi.

FIFA üyesi federasyonlara mektup göndererek onlara, "FIFA'nın lider kadrosunun üstündeki kara bulutların, yapılan iyi işlere gölge düşüremeyeceğini" söylediğini aktaran Prens Ali, şunları kaydetti: "FIFA'nın bünyesinde birçok iyi ve dürüst insan çalıştığına dair görüşümü asla kaybetmedim. FIFA'da yaşanan bir liderlik krizidir. Bu organizasyona inanıyorum. Birlikte onu yeniden büyüteceğiz."

Olağanüstü kongrede başkanlık için yarışacağını duyuran UEFA Başkanı Michel Platini 90, FIFA'nın eski başkan yardımcılarından Chung Mong-joon ise 6 yıl hak mahrumiyeti cezası almıştı. FIFA Etik Kurulu ayrıca FIFA Başkanı Sepp Blatter ve FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke'ye de 90 gün hak mahrumiyeti cezası vermişti.

Prens Ali'nin yanı sıra Brezilyalı eski futbolcu Zico ve Liberya Futbol Federasyonu Başkanı Musa Bility'nin de adaylıklarını duyurması bekleniyor.


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle