GeriFutbol Platini'ye bir darbe daha
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Platini'ye bir darbe daha

Platini'ye bir darbe daha
refid:30329457-spot ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

FIFA Etik Kurulu'nun 90 gün futboldan men cezası verdiği Michel Platini'ye bir darbe de İngiltere Futbol Federasyonu'ndan geldi. FIFA'da büyük ağırlığı olan İngiliz federasyonu, FIFA Başkanlığı için aday olan Platini'ye verdiği desteği askıya aldı.

İngiltere Futbol Federasyonu, 90 gün futboldan men cezası alan FIFA başkan adayı ve UEFA Başkanı Michel Platini'ye verdiği desteği, askıya aldığını açıkladı.

Federasyondan yapılan açıklamada, yolsuzlukla ilgili suçlamalarla mücadele ve adını temizlemede Platini'ye başarı dilenirken, federasyonun bu süreci tehlikeye atacak bir eylemde bulunmak gibi bir niyetinin olmadığını kaydedildi.

UEFA'nın dün yapılan toplantısında federasyonun, Platini'nin avukatlarından olaylarla ilgili daha fazla bilgi edindiğinin vurgulandığı açıklamada, "Bu bilginin gizli tutulması bizden istenmiştir. Dolayısıyla detaylarına giremeyiz. Edindiğimiz bu bilgi sonucu, federasyon yönetim kurulu bu sabah, yasal süreç sonuçlanana ve durum açıklığa kavuşana kadar Platini'nin FIFA Başkanlığı'na verdiği desteği askıya alması gerektiğine karar vermiştir" ifadeleri yer aldı.

Açıklamada, gelecek yıl 26 Şubat'ta yapılacak başkanlık seçiminde hangi adaya destek verileceğinin, ilerleyen süreçte belli olacağı belirtildi.

Platiniye bir darbe daha BILIC'Lİ WEST HAM'DAN VEDA FOTOĞRAFIPRENS ALİ ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPMIŞTI
FIFA başkanlığı için haziran ayındaki genel kurulda aday olan ancak ilk turda mevcut başkan Sepp Blatter'in gerisinde kalınca yarıştan çekilen Ürdün Prensi Ali bin el-Hüseyin, şubat ayındaki seçim için resmi adaylık başvurusunu yapmıştı.

İngiliz basını bugün de Asya Futbol Konfederasyonu Başkanı Şeyh Salman bin İbrahim el-Halife'nin adaylığını açıklamak üzere hazır olduğunu iddia etti.

Hesabına 2 milyon dolar yatırılan Platini, bu paranın 1998-2002 yılları arasında Blatter'e yaptığı danışmanlığın karşılığı olduğunu savunurken, paranın neden 2011 yılında yatırıldığı sorusuna ise yanıt vermekten kaçındı.

FIFA başkan adaylığı için başvuru süresi 26 Ekim'de sona erecek.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle