GeriFutbol Mustafa Denizli'den Fikret Orman'a sert cevap
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  8
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mustafa Denizli'den Fikret Orman'a sert cevap

Mustafa Denizli'den Fikret Orman'a sert cevap
refid:23056736 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Çaykur Rizespor teknik direktörü Mustafa Denizli, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın kendisine yönelik olarak yaptığı, "Çaykur Rize'ye gitmeye cesaret edenler Fatih Terim'in karşısına çıkmaya cesaret edemedi" açıklamasına cevap verdi. Denizli, "Yürek Beşiktaş'ta o durumda başlamak mıdır, yoksa beşinci altıncı sıradaki Rize'de devam etmek midir? Bunu kamuoyunun taktirine bırakıyorum" dedi.

Mehmet Cengiz Tesisleri'nde Şanlıurfaspor maçı hazırlıklarını sürdüren Çaykur Rizespor'da teknik direktör Denizli, açıklamalarda bulundu.

Manisaspor maçında sahaya yabancı madde atan taraftarlara yönelik tepkilerinin farklı anlaşıldığını ifade eden Denizli, şunları söyledi: "12 bin kişinin olduğu bir yerde 2-3 kişiye kızmak, onları ikaz etmek çok farklı bir şey, taraftar tepkisi çok farklı bir şey. Bunu ayırmak lazım. Ümit ediyorum ki taraftarımız, şehrimiz, insanımız ve sahaya yabancı madde atan arkadaşlarımız bu mesajın almışlardır. Bundan sonraki maçlarda böyle bir olay yaşamamak koşuluyla yerlerini alacaklar. Artık şehrin buna müthiş bir duyarlılık göstereceğini hissediyorum."

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın kendisine yönelik olarak yaptığı, "Çaykur Rize'ye gitmeye cesaret edenler Fatih Terim'in karşısına çıkmaya cesaret edemedi" açıklamasını değerlendiren Denizli, işinin çok yoğun olduğu dönemde bir kulüp başkanı ile polemiğe girmesinin çok doğru bir şey olmayacağını belirterek şöyle konuştu: "Bazı şeylere açıklık getirmekte fayda var. Benim sayın başkanla yaptığım toplantıda kelime kelime ne konuştuğumuzu arzu ederse kamuoyu öğrenebilir. Bu gizli kalacak bir şey değildir. Onlara fazla girmek istemiyorum. Tamamen kişisel olduğu için söylüyorum. Kamuoyu beni bilir ve takip eder. Yürek Beşiktaş'ta o durumda başlamak mıdır, yoksa beşinci altıncı sıradaki Rize'de devam etmek midir? Bunu kamuoyunun taktirine bırakıyorum. Hangisi cesaret işidir hangisi korku işidir bunu kamuoyu iyi değerlendirir. Şu anda işimiz hakikaten çok yoğun. Hedefimiz çok farklı. Diğer konularla ilgili açıklamayı yaparız. Çünkü bu ikimizin arasında olan bir görüşme değil. İkimizin de ortak arkadaşı olan üçüncü bir şahsın bulunduğu bir ortamda bu görüşmeler yapıldı. Gerekirse orada neler konuşuldu onları da tek tek, kelime kelime kamuoyuna sunarız. O zaman kamuoyu daha iyi aydınlanır." 

Fikret Orman'dan Mustafa Denizli açıklaması

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, takımın eski teknik direktörlerinden Mustafa Denizli'ye yönelik kullandığı ifadelere açıklık getirdi. Orman, kulübün internet sitesinde yaptığı açıklamada, kulüple ilgili düzenlenen Beşiktaş Gelişim Grubu toplantısında söylediği bazı sözlerin basındaki yansıtılma tarzından rahatsızlık duyduğunu belirterek, "Beşiktaş'ta önemli başarılara imza atan, camiamıza şerefli bir şampiyonluk armağan eden, Türkiye Kupası kazandıran kıymetli dostum ve spor adamı Sayın Mustafa Denizli'ye, sezon öncesi teklif götürdüğüm doğrudur" ifadelerini kullandı.

Başkan Orman, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Beşiktaş başkanı olarak göreve gelmemin ardından ilk sezonumda Sayın Mustafa Denizli'yi tekrar Beşiktaşımıza kazandırma çabam; kendisine olan yüksek inancımı ve güvenimi de sergilemektedir. Elbette ki kendisine olan güven ve inancımın karşılık bulmamış olması, aynı zamanda Beşiktaşımız için de belkide kaçan başarılar anlamı taşımaktadır. Eleştirilerimin bu bağlamda değerlendirilmesini arzu eder, değerli hocamız Sayın Denizli'ye sevgi ve saygılarımı sunarım.""

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle