Mandela'lı tişörtler, FIFA'nın gündeminde

Mandelalı tişörtler, FIFAnın gündeminde

Galatasaraylı Drogba ve Eboue'nin, vefat eden Nelson Mandela anısına Elazığspor maçında giydiği tişörtler, FIFA'nın gündemine girdi.

Haberin Devamı

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), Galatasaraylı futbolcular Didier Drogba ve Emmanuel Eboue'nin vefat eden eski Güney Afrika Devlet Başkanı Nelson Mandela anısına Elazığspor maçında giydiği tişörtleri gündemine taşıdı.

FIFA'nın internet sitesinde yer alan haberde, Didier Drogba ve Emmanuel Eboue'nin, Mandela anısına Elazığspor maçında giydiği tişörtlerde yer alan mesajlar nedeniyle "ceza aldığı" iddia edilerek, okuyuculardan, bu durum hakkında yorum yazması istendi. Haberde, en iyi yorumların, haftalık "FIFA Weekly" dergisinin gelecek sayısında yayınlanacağı belirtildi.

Drogba, Spor Toto Süper Lig'in 14. haftasında Galatasaray'ın Elazığspor ile yaptığı maçta, 69. dakikada oyundan alınırken formasını çıkarıp, üzerinde "Thank you Madiba" (Teşekkürler Madiba) yazılı tişörtüyle sahadan ayrılmış, ilk yarının bitiminde formasını çıkaran Eboue'nin tişörtünde ise "Rest in Peace Nelson Mandela" (Huzur içinde yat Nelson Mandela) mesajı yer almıştı.

Futbolcular, bu mesajlar nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilmişti.

Haberle ilgili daha fazlası: