Türk asıllı trans oyuncu Hollywood'da

Türk asıllı trans oyuncu Hollywoodda

Yönetmenliğini ve senaristliğini Hollywood’un genç yönetmenlerinden Lyle Kash’in yaptığı “Death and Bowling” filminin çekimlerine başlandı.

Haberin Devamı

Çekimlerine Eylül 2018 tarihinde başlayan filmin oyuncuları arasında Türkiye’de “Olacak O Kadar” isimli komedi programıyla oyunculuğa başlayan ve kariyerini son 8 yıldır New York’ta sürdüren Denise Türkan da var.

Cannes, Berlin, New York, Los Angeles gibi önemli film festivallerinde Şubat 2020’den itibaren gösterilecek “Death and Bowling” in en büyük özelliklerinden biri de kamera önü ve arkasında yaklaşık 30 trans erkek ve kadının çalışması oldu. “Trans oyuncular olarak biz de bu sektörde varız!” mesajı vererek kamera karşısına geçen trans oyuncular, biyolojik kadın ve erkek karakterlerini canlandırdılar.

Türk asıllı trans oyuncu Hollywoodda

1 yıldır hazırlıkları süren filmde Türk asıllı transeksüel oyuncu Denise Türkan da önemli rollerden birini üstleniyor. “Arnie” isminde 2 çocuklu lezbiyen bir karakteri canlandıran Türkan, New York’ta Stella Adler ve Maggie Flanigan oyunculuk okullardan dersler aldı.

 

 

Çikolatalı Milföy Bombaları | Mucize Lezzetler

Çikolatalı Milföy Bombaları | Mucize LezzetlerMucize Lezzetler'in bugünkü menüsünde Çikolatalı Milföy Bombaları var! Gülçin Çavdarcı'nın enfes tarifi ile sizlerle... (Sponsorlu İçerik)
Haberle ilgili daha fazlası: