GeriTelevizyon Kuruluş Osman’daki Ertuğrul Bey kimdir, tarihte ne zaman öldü? Tamer Yiğit kaç yaşında? İşte hakkında bilgiler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kuruluş Osman’daki Ertuğrul Bey kimdir, tarihte ne zaman öldü? Tamer Yiğit kaç yaşında? İşte hakkında bilgiler

Kuruluş Osman’daki Ertuğrul Bey kimdir, tarihte ne zaman öldü? Tamer Yiğit kaç yaşında? İşte hakkında bilgiler
Abone Olgoogle-news

Kuruluş Osman oyuncuları arasında Ertuğrul Bey’i kimin canlandırdığı merak ediliyor. Her hafta Çarşamba akşamları ekrana gelen dizide Osman Bey uzun zamandır hasretini çektiği babası Ertuğrul Bey'le nihayet kavuşuyor. Diğer yandan Ertuğrul Bey'in tarihteki hayatı da gündeme gelen diğer konulardan oldu. Peki Kuruluş Osman Ertuğrul Bey kimdir? İşte Ertuğrul’u canlandıran Tamer Yiğit hakkında bilgiler

Tamer Yiğit Kuruluş Osman dizisinde Ertuğrul karakterine hayat veriyor. Oyuncuları arasında Burak Özçivit, Nurettin Sönmez, Ragıp Savaş, Yeşim Ceren Bozoğlu, Cüneyt Arkın gibi isimlerin yer aldığı diziye dahil olan Tamer Yiğit 1942 yılı doğumlu. Türk sinemasının efsane ismi birçok filmde rol almıştı.

KURULUŞ OSMAN ERTUĞRUL BEY KİMDİR?

Dizide Ertuğrul Bey karakterine Tamer Yiğit hayat veriyor.

TAMER YİĞİT KİMDİR?

Tamer Yiğit Gerçek adı Tamer Özyiğitoğlu 1942-Balıkesir doğumludur. Ünlü isim İzmir İktisadi Ticari İlimler Akademisi'nde öğrenciyken, Ses Dergisi'nin açtığı kapak yıldızı yarışmasını birincilikle kazanarak sinemaya girdi.

1973'te yaptığı evliliğin ardından 1979'da sinemadan uzaklaşan sanatçı, 1987 yılından sonra yeniden kameraların karşısına geçerek sinema ve dizi filmlerde roller aldı. Beş film senaryosu ve sinema için yazılmış bir film romanı vardır.

Kuruluş Osman’daki Ertuğrul Bey kimdir, tarihte ne zaman öldü Tamer Yiğit kaç yaşında İşte hakkında bilgiler

ERTUĞRUL GAZİ’NİN HAYATI

Ertuğrul Gazi, yöneticiliği döneminde aşiretinin nüfusunun az olmasından dolayı barış merkezli, tedbirli ve ihtiyatlı bir siyaset izledi. Çevresinde bulunan Türkmen beylikleri ve Bizans (İnegöl-Karacahisar-Bilecik) tekfurlarıyla daima iyi geçinip onların durumlarını ve siyasi şartları gayet iyi değerlendirerek başında bulunduğu aşiretini ve idaresi altında yaşayanları sulh ve sükûn içinde yaşattı. Ertuğrul Gazi, emri altındaki topraklarda yaşayan halk tarafından çok sevilen ve sayılan bir kişiydi. Söğüt'teki Hıristiyan tebaası da Ertuğrul Gazi'yi yürekten seviyor ve sayıyordu. Yurt tuttuğu bölgede huzur ve güveni sağladı. Ertuğrul Gazi, 1281 senesinde 93 yaşlarında iken Söğüt'te vefat etti.

Osman Gazi 1299 yılında, merkezi Söğüt olan Osmanlı Beyliği'ni kurdu. Söğüt'te vefat eden Ertuğrul Gazi'nin, oğlu Osman Gazi tarafından yaptırılan bir türbesi bulunmaktadır.

Ertuğrul Gazi Türbesi Bilecik Söğüt ilçesinde yer almaktadır.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle