Jurassic World: Yıkılmış Krallık filmi konusu ve oyuncuları: Jurassic World: Yıkılmış Krallık ne zaman çekildi?

Güncelleme Tarihi:

Jurassic World: Yıkılmış Krallık filmi konusu ve oyuncuları: Jurassic World: Yıkılmış Krallık ne zaman çekildi
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 28, 2022 14:02

2015 yapımı Jurassic World'ün devam filmi olan Jurassic World: Yıkılmış Krallık ekranlara geliyor. Amerikan bilimkurgu filmleri arasında en sevilenlerden olan Jurassic Park film serisinin ise beşincisidir. Peki, Jurassic World: Yıkılmış Krallık ne zaman çekildi? İşte, Jurassic World: Yıkılmış Krallık filmi konusu ve oyuncuları...

Haberin Devamı

Senaryosu Colin Trevorrow ve Derek Connolly tarafından yazılan Jurassic World: Yıkılmış Krallık televizyonda izleyicisiyle buluşuyor. Film, 22 Haziran 2018'de daha geniş bir sürümle birlikte 7 Haziran 2018'de İngiltere'de piyasaya sürüldü. Filmde, Trevorrow ve Steven Spielberg yönetici yapımcı olarak görev yapıyor.

Jurassic World: Yıkılmış Krallık filmi konusu nedir?

Tema parkı ve lüks tatil yeri Jurassic World dinozorlar tarafından yok edileli dört yıl olmuştur. Isla Nublar, hayatta kalan dinozorların ormanlarına sığındığı ve insanlar tarafından terk edilmiş bir yer hâline gelmiştir. Adanın uykuda olan yanardağı harekete geçince, Owen ve Claire adada kalan dinozorların soyunun tükenmesini engellemek için bir kurtarma kampanyası başlatır. Owen, hala ormanın derinliklerinde kayıp olan öncü raptor Blue'yu bulmak ister, Claire ise bu yaratıklara saygı duyduğunu anlamıştır ve misyonunu yerine getirmeye kararlıdır. Adaya vardıkları sırada lavların da harekete geçmesiyle, bu macera tüm gezegeni, prehistorik çağlardan beri görülmemiş ölümcül bir tuzağa sürükler.

Haberin Devamı

Jurassic World: Yıkılmış Krallık oyuncuları

Chris Pratt - Owen Grady

Bryce Dallas Howard - Claire Dearing

B. D. Wong - Dr. Henry Wu

Toby Jones

Rafe Spall

Justice Smith - Genç bir bilim adamı

Daniella Pineda

Ted Levine

Geraldine Chaplin

James Cromwell

BAKMADAN GEÇME!