Hakan Taşıyan kimdir, kaç yaşında, nereli? Hakan Taşıyan hakkında merak edilenler

Hakan Taşıyan kimdir, kaç yaşında, nereli Hakan Taşıyan hakkında merak edilenler

Hakan Taşıyan merak edilen isimler arasında yer alıyor. Şarkılar Bizi Söyler konukları arasında yer alan Hakan Taşıyan ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Peki, Hakan Taşıyan kimdir, kaç yaşında, nereli?

Haberin Devamı

Hakan Taşıyan’ın kaç yaşında ve nereli olduğu merak ediliyor. Hakan Taşıyan, 14 Mayıs Şarkılar Bizi Söyler konukları arasında yer alıyor. 1973 doğumlu olan ünlü ismin sevilen şarkıları arasında Güz Gülleri, Kime Ne, Hazin Geliyor, Doktor, Gözün Sevem de yer alıyor.

HAKAN TAŞIYAN KİMDİR?

Hakan Taşıyan, 1 Nisan 1973 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Annesi Trabzonlu, babası ise Diyarbakırlıdır.

Çocukluk yaşlarından itibaren Saza ilgi göstermiş ve çalmaya başlamıştır. Daha sonra babasıyla beraber düğünlere gitmiştir. Ufak yaşlardan beri müziğe ilgiliydi ve bu nedenle askerliğini yaptığı sırada söylediği şarkılarla komutanları sesini çok beğendi ve destekledi. Onların desteğini arkasına alan ünlü sanatçı ilk kasetini piyasaya çıkardı. İlk kasetini çıkartma olayı şu şekilde oldu. Önce İstanbul’da Unkapanı'nda bulunan bir takım yapımcıların yanına gitti fakat o yapımcılar Müslüm Gürses’i taklit ettiğini düşünüp pek ilgi göstermediler. Bunun ardından Ankara'ya giden Sanatçı Sıla Müzik ile beraber ilk kaseti olan Hesabım Bitmedi albümünü piyasaya çıkarttı.

Haberin Devamı

1997 tarihinde ise ikinci kasetini piyasaya çıkartmıştır. İkinci kasetinin ismi Sensiz İki Gün oldu. Bu albüm sanatçının en iyi albümlerinden biri olarak raflarda yerini aldı. Büyük bir hayran kitlesine kısa süre içerisinde sahip oldu ve konserleri hınca hınç doldu.

Bu albümü sonrası Gözün Sevem isimli albümünü piyasaya sunmuştur. 

1998 tarihinde Hesabım Bitmedi isimli dizi ile beraber oyunculuk konusunda da başarılı bir performans gösterdi. Bu dizide Hilal Aslangiray ve Ebru Destan ile başrol oynamıştır. 2001'de ise yine bir dizi ile ekranlara geldi. Güz Gülleri isimli dizi ile beraber önemli kişilerle başrol oynamıştır. Bu dizide Kemal karakterini canlandırmıştır.