"Anne ve babası kadar şanslı olamadı" Elvan Gruda son yolculuğuna uğurlandı

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Aralık 26, 2023 16:59

 SİNEMA sanatçısı Ayşen Gruda ile sinema ve dizi oyuncusu Yılmaz Gruda'nın kızı Elvan Gruda son yolculuğuna uğurlandı. 55 yaşında hayatını kaybeden Gruda’nın cenazesi Şişli Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Feriköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Haberin Devamı

Sinema sanatçısı Ayşen Gruda ile sinema ve dizi oyuncusu Yılmaz Gruda'nın kızı Elvan Gruda son yolculuğuna uğurlandı. Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kanser tedavisi gördüğü öğrenilen Gruda'nın cenazesi Şişli Camii'ne getirildi. Cenazeye Gruda’nın yakınları ve sanatçılar katıldı. Taziyeleri Elvan Gruda’nın oğlu Emre Gruda kabul etti. Gruda'nın çocukluk arkadaşı Tuna Arman, "Her şey çok kısa sürede oldu, radyoterapiye başladık ama maalesef annesi babası kadar şanslı olamadı" dedi.

Anne ve babası kadar şanslı olamadı  Elvan Gruda son yolculuğuna uğurlandı


 "KENDİSİNİ ÇOK İHMAL ETTİ"
Tiyatro ve dizi oyuncusu Tuna Arman, "Çocukluk arkadaşımdı beraber büyüdük. Annesi babası hocamdı oyuncu arkadaşımdı, sahne arkadaşımdı, Elvan da kardeşimdi. Çok ihmal etti kendini maalesef her şey çok kısa sürede oldu. Babasının vefatından sonra ağrıları tekrar etmişti. Dördüncü evrede ve maalesef çok kısa bir süreç kaldığını öğrendik. Hemen aynı gün kemoterapiye radyoterapiye başladık ama maalesef annesi babası kadar şanslı olamadı. Çünkü daha 55 yaşında ve bir çocuk sahibiydi. Zor bir yaşamdı. Ünlü bir anne babanın çocuğu olmak çok zor. Çok zor bir yaşam sürdü belki de kurtuldu bu dünyadan." dedi.
Anne ve babası kadar şanslı olamadı  Elvan Gruda son yolculuğuna uğurlandı


 "MÜCADELESİ HAYATTA KALMAYA YETMEDİ"
Nejat Uygurun oğlu sanat yönetmeni Süha Uygur, "Tabii ki çok çok üzgünüm, Elvan , Ayşen ablanın hastalığından Yılmaz abinin hastalığına kadar olan süreçte çok yıprandı. Bu dönemde kendisi de hastalandı. Kanserle mücadele etti fakat ne yazık ki mücadelesi hayatta kalmaya yetmedi. Çok güzel bir insanı kaybettik. Çok değerli bir insanı kaybettik. Gittiği yerde mutlu olmasını diliyorum. Huzuru bulmasını diliyorum. Acılarından kurtulduğunu düşünüyorum." diye konuştu.
Anne ve babası kadar şanslı olamadı  Elvan Gruda son yolculuğuna uğurlandı


 "ERKEN KAYBETTİK"
Senarist Gani Müjde ise, "Aslında ben annesini çok iyi tanıyordum. Yıllar önce Kaygısızlar dizisinde beraber çalışmıştık. Fakat çok ilginç bir şekilde yolumuz tekrar Elvan'la kesişti son dönemde. Çünkü Adile Naşit'in hayatını film yapmak isteyince biri dedi ki 'Onlar altlı üstlü komşu oturdular yıllarca' dedi. Peki dedim Ayşen yok. Elvan'ı aradım. Elvan sağ olsun çok yardımcı oldu. Notlar gönderdi, resimler gönderdi, haberler gönderdi, haber küpürleri gönderdi. Aslında danışmanıydı projenin bizim gözümüzde. Fakat erken kaybettik maalesef beklenmedik bir şeydi. Tanrıdan rahmet diliyorum sevenlerine sabır diliyorum." dedi.
Anne ve babası kadar şanslı olamadı  Elvan Gruda son yolculuğuna uğurlandı


Elvan Gruda’nın cenazesi öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Feriköy Mezarlığı’nda toprağa verildi. Elvan Gruda, 23 Ocak 2019’da annesi Ayşen Gruda’yı, 25 Temmuz 2023’te ise, babası Yılmaz Gruda’yı kaybetmişti. 
Anne ve babası kadar şanslı olamadı  Elvan Gruda son yolculuğuna uğurlandı


Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!