GeriTelevizyon Ali Ronay kimdir, nereli? Şef Akademi’nin Ali Ronay’ın biyografisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ali Ronay kimdir, nereli? Şef Akademi’nin Ali Ronay’ın biyografisi

Ali Ronay kimdir, nereli? Şef Akademi’nin Ali Ronay’ın biyografisi

Ünlü Şef Ali Ronay, yeni projesiyle gündemde. Türkiye'nin önde gelen şeflerinin jüri koltuğunda oturduğu Şef Akademi’de en dikkat çeken isimlerden biri de Ali Ronay. Peki, Ali Ronay kimdir, nereli? İşte Ali Ronay’ın biyografisi

Ali Ronay, 1982 yılında Azerbaycan'ın Bakü şehrinde doğdu.Gastronomi alanında; 19 yıllık hem yurt dışı hem de yurt içi deneyimine sahip Ali Ronay, 27 yaşında baş aşçı olan ve Anadolu Türk Mutfağı’nı dünyaya tanıtmak için 10 yıldır Anadolu Mutfak Kültürleri üzerinde araştırmalar yapmıştır. Lokal tatlara kattığı yeni yorumlarla, Swissôtel mutfağına kendi imzasını atmıştır.

Yenilikçi tarzını geleneksel tatlarla buluşturarak modern ile klasiği bir araya getiren Ronay, Swissôtel’in köklü ve lezzetli mutfağını daha da zenginleştirmektedir.
Gençlere olan inancını da her defasında dile getiren deneyimli şef, mutfağına gelen her öğrencinin kendisinden ve ekibinden bir şeyler öğrenmesini ve gittikleri yerlerde bunu yaymalarını sağlamayı da hedeflemektedir.
Yeni nesil mutfağın ilgi çeken isimlerinden Ali Ronay, Gazi Üniversitesi & Amerikan AHMA ve Paul Bocuse Enstitüsü’nden mezun olmuştur.

En lezzetli yemek tarifleri burada

False