GeriTelevizyon Ahmet Selçuk İlkan kimdir, nereli? İşte Ahmet Selçuk İlkan'ın bilinmeyenleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ahmet Selçuk İlkan kimdir, nereli? İşte Ahmet Selçuk İlkan'ın bilinmeyenleri

Ahmet Selçuk İlkan kimdir, nereli? İşte Ahmet Selçuk İlkan'ın bilinmeyenleri

Ahmet Selçuk İlkan İbo Show'un 6 Şubat tarihli konuklarından biri oldu. Konuk haberleri ardından Ahmet Selçuk İlkan'ın hayatıyla ilgili bilgiler gündeme geldi. 1980'de üniversiteden mezun olan Ahmet Selçuk İlkan'ın 1000'den fazla eseri bulunmaktadır. Peki, Ahmet Selçuk İlkan kimdir, nereli? İşte Ahmet Selçuk İlkan'ın bilinmeyenleri...

Şair ve şarkı sözü yazarı Ahmet Selçuk İlkan, 26 Ekim 1955 tarihinde Adana'da dünyaya geldi. 

İlk şiirlerini yazmaya başladığı yıllarda lise eğitiminin ardından 1973'te Berlin Teknik Üniversitesi'nde mimarlık eğitimine başlayan İlkan, 1975 yılında Hayat dergisi`nin düzenlediği "aşk" konulu şiir yarışmasında ‘Hatırlar mısın?’ isimli şiiriyle ilk birincilik ödülünü kazandı.

1976 yılında mimarlık öğrenimini yarım bırakarak Türkiye`ye dönerek, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümüne giren sanatçı, 1978'de profesyonel şarkı sözü yazarlığına başladı. 1980'de üniversiteden mezun olan Ahmet Selçuk İlkan'ın 1000'den fazla eseri bulunmaktadır.

Kendisini ayrılıkların şairi, yalnızlıkların ozanı ve kısaca (ad ve soyadının baş harflerinden yola çıkarak) ASİ olarak tanımlayan sanatçı, bugüne kadar altı kitap, on şiir albümü yayınlamış, televizyon kanallarında çeşitli programlar yapmış ve konserler vermiştir. 5 tane sinema filminde rol almıştır.

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False