GeriKelebek Sunucu Melike Suna hatalı ameliyat kurbanı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sunucu Melike Suna hatalı ameliyat kurbanı

Abone Olgoogle-news

RAMA reklamının sarışın küçük kızı olarak hatırladığımız Melike Suna, 6 yıl önce yanlış ameliyat edilmesi nedeniyle sağ gözünün yüzde 60 oranında gördüğünü söyledi. Acıbadem Göz Hastanesi’nde sorunun giderilmesi amacıyla yeniden ameliyat olan Suna, ‘Geçirdiğim operasyondan sonra sürekli bulanık gördüm. Tekrar ameliyat olma kararını vermem kolay olmadı’ dedi.

Laser teknolojisinin hızla gelişmesi ve piyasa rekabetinin artması, bu konuda yeterli bilgi birikimine sahip olmayan hekimlerin hataları, hastaların mağdur olmasına yol açıyor. Bu mağdurlardan biri de yıllar önce Rama reklamında oynayan, daha sonra ise çeşitli televizyon kanallarında sunuculuk yapan Melike Suna’nın başına geldi. Pop müzik sanatçısı Suat Suna ile evli olan Melike Suna, bir doktor arkadaşının tavsiyesiyle gittiği göz doktorunun kendisine hatalı ameliyat yaptığını, gözüne zarar verdiğini belirtti.

Suna, ‘Ben doktordan doktor sorarak hata yaptım. Hastadan doktor sormak daha mantıklıydı. Sağ gözüm 5 numara hipermetroptu. Lens takmak istemiyordum, oysa hipermetrop bir göze uygulanmaması gereken bir ameliyatmış. Ameliyattan sonra gözüm bir süre kapalı kaldı. Sonrasında da hep bulanık gördüm’ dedi.

LEKELER KALABİLİR

Acıbadem Göz Hastanesi’nde önceki gün Melike Suna’yı ameliyat eden Doç. Dr. Bozkurt Şener, hastanın sağ gözünde yanlış uygulamadan kaynaklanan lekeler bulunduğunu söyledi. Hastanın gözündeki hipermetrop-astigmat kusurunu gidermek ve lekeyi çıkarmak için özel bir teknik uyguladığını anlatan Dr. Şener, ‘Ameliyattan sonra lensten kurtulacak. Gözün şeffaf bölgesine dokunmadan lekeleri gidermek amacıyla ilaç tedavisi uygulayacağım. Q Mod laser uygulamasıyla hatalı bölgeleri onarmayı düşünüyorum. Ayrıca sol gözüne de lensten kurtulması amacıyla laser uygulaması yapacağım’ dedi. Ameliyattan sonra bir hafta evinde dinleneceğini belirten Melike Suna, Doç. Dr. Bozkurt Şener’in kendisine umut vermediğini ifade ederek, ‘Doktorum gözümdeki lekelerin kalabileceğini söyledi. Gözümde lens olmasına rağmen bulanık görmekten kurtulmam ve lens takmayacak olmam bile yeterince sevindirici. Böylece dizi ve program tekliflerini daha rahat düşünebileceğim’ diye konuştu.
False