Saç ekimi öncesi sıklıkla aklımıza takılanlar

Güncelleme Tarihi:

Saç ekimi öncesi sıklıkla  aklımıza takılanlar
Oluşturulma Tarihi: Haziran 25, 2023 07:00

Ülkemizde ve dünyada her yıl binlerce insan saç ekimi ve tedavileriyle sağlıklı saçlara kavuşuyor. Saç ekimi konusunda aklınıza takılan pek çok soru olduğunu biliyoruz. Saç ekimi için uygun aday mıyım, diye düşünmeyin. Eğer aktif bir deri hastalığınız yoksa saç ekimi yaptırabilirsiniz. Güncel saç ekimi yöntemleri ve saç tedavileri günümüzde saç dökülmesi sorununa sağlıklı çözümler sunuyor.

Haberin Devamı

Saç ekimi sayesinde doğal görünümlü, gür saçlara sahip olabilir miyim?

Evet, kesinlikle. Saç ekimi yöntemlerinin hepsinde kendi doğal saç kökleriniz kullanıldığı için sonuç da kaçınılmaz bir biçimde doğal oluyor. Saç kaybının yaşandığı alana hangi açıda kaç kök ekileceğine doktorunuz karar veriyor.

Saç ekimi öncesi sıklıkla  aklımıza takılanlar

Safir Fue saç ekimi ile kabuklanma azalıyor mu?

Safir FUE saç ekimi tekniğinde saç kökleri yine FUE tekniği kullanılarak toplanıyor. Ancak saç ekiminin yapılacağı bölgeye kanallar FUE yöntemindeki gibi çelikle değil, kalem formundaki safir cevheri ile açılıyor. Safir uçlar ekimin yapılacağı bölgede çelikten çok daha küçük ve sık mikro kanallar açılmasını sağlıyor. Kanalların mikro düzeyde açılması doku deformasyonunu en aza indirerek kabuklanmayı azaltıyor. Böylece uygulama sonrasında saç derisi hızlıca iyileşiyor ve neredeyse gözle görülür hiçbir iz kalmıyor. Safir FUE saç ekimi ile açılan bu mikro kanallar ayrıca, saç köklerinin sık ve doğal çıkış yönüne uygun bir şekilde ekilmesine imkân tanıyor.

Haberin Devamı

Robotik DHI saç ekiminde kaç kök toplanabiliyor?

Robotik DHI saç ekiminde işlemler iki adımda tamamlanıyor; kökler toplanıyor ve özel uçlu “choi” adlı kalemin içine yerleştirilerek tek bir adımda hedef bölgeye ekiliyor. Bu teknikte toplanan saç kökleri özel soğutucularda +4 derecede bekletilerek hedeflenen noktalara tek adımda büyük bir dikkatle yerleştiriliyor. Bu sayede kökler zedelenmeden ve canlılığını yitirmeden aktarım tamamlanıyor. Teknolojinin etkin bir şekilde kullanıldığı robotik DHI saç ekim yönteminde toplanabilen kök sayısı, bir seansta 5.000 ila 6.000 köktür.

Saç ekimi öncesi sıklıkla  aklımıza takılanlar

Saç ekiminden ne kadar zaman sonra saçlarım hep hayal ettiğim dolgun ve estetik görünümü alır?

Saç ekiminden sonra elbette saçlarınız sihirli bir değnek değmişçesine bugünden yarına birdenbire uzayıp gürleşmiyor. Uygulama sonrasında hedeflenen sonuçların alınma süresi saç ve cilt yapınıza, yaşınıza ve saçlarınızdaki dökülme oranına bağlı olarak değişiyor. Yaklaşık üç ay içinde ekilen saçlar kendini göstermeye başlıyor. 6-7 ay içinde saçların yüzde 70’i çıkmış oluyor. Saçlar kişiden kişiye değişmekle birlikte yaklaşık bir yıl içinde planlandığı şekilde dolgun ve estetik bir görünüme kavuşuyor. Saç ekiminden sonra destekleyici saç tedavilerinin uygulanması ekilen ve var olan saçların beslenerek saç derisine daha güçlü tutunmasını, sağlıklı bir şekilde hızla uzamasını ve beklenenden daha kısa sürede dolgun bir görünüm kazanmasını sağlıyor.

Haberin Devamı

Saç ekimi işlemi ne kadar sürüyor?

Robotik DHI saç ekimi ve Safir FUE saç ekimi aynı gün 6-7 saat içinde tamamlanıyor. Eğer estetik bir kaygınız yoksa saç ekiminin yapıldığı gün sosyal hayatınıza rahatlıkla dönebiliyorsunuz. Güncel saç ekimi uygulamalarından olan FUE saç ekimi ile sevdiklerinizden ve sosyal yaşamdan kopmadan, yaşamınızın yalnızca 6-7 saatini ayırarak; kalıcı, doğal, sağlıklı ve gür saçlara sahip olabiliyorsunuz.

Saç ekimi öncesi sıklıkla  aklımıza takılanlar

Saç ekimi yaptırırken ağrı veya acı hissedecek miyim?

Güncel saç ekimi uygulamaları olan safir FUE saç ekimi ve robotik DHI saç ekimi yöntemlerinin tümü lokal anestezi altında gerçekleştirildiği için ağrı veya acı hissetmiyorsunuz. Lokal anestezi için baş bölgesine çok küçük mikro iğneler yapılıyor. Bu iğneler yapılırken sinek ısırığı kadar bir acı duyuyorsunuz. Eğer iğne ve cerrahi operasyon fobiniz varsa veya küçük bir ağrı ya da sızı dahi hissetmeden Sedasyonlu saç ekimi uygulanabiliyor. Sedasyonlu saç ekiminde ağrı kesici ve rahatlatıcı ilaç kombinasyonu sayesinde hafif uyku haline geçiyor, böylelikle lokal anestezi için yapılan işlemlerin hiçbirini hissetmiyorsunuz.

Haberin Devamı

Saç ekimi yaptırdıktan sonra nelere dikkat etmeliyim?

Saç ekimi uygulamasından sonra ekimin yapıldığı alanda çok hafif bir şişlik ve kızarıklık oluyor; genellikle birkaç gün içinde kendiliğinden geçiyor. Ekim bölgesinde bir hafta süresince iğne başı kadar küçük kabuklanmalar oluyor. Belli belirsiz görünen bu durum, iş ve sosyal yaşama dönmenize engel teşkil etmiyor. Yalnızca iki hafta süreyle deniz, havuz ve solaryuma girmemeniz, yoğun güneş ışığına maruz kalmamanız ve ağır sporlardan kaçınmanız gerek.

Saç ekimi öncesi sıklıkla  aklımıza takılanlar

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!