Porselen gibi bir cilde sahip olmak için dikkat etmeniz gerekenler...Bahar Babacan yazdı

Güncelleme Tarihi:

Porselen gibi bir cilde sahip olmak için  dikkat etmeniz gerekenler...Bahar Babacan yazdı
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 31, 2022 07:00

Cildimizin elastikiyetini sağlayan kolajen, nem miktarı ve yağ dokusu, 20’li yaşlardan itibaren azalmaya başlıyor.

Haberin Devamı

Hayatımızın her alanında kullandığımız teknolojik ürünlerin, en başta da cep telefonlarımızın yaydığı mavi ışınlar ve genetiği bozulmuş gıdalar, kolajenimizin daha da hızlı azalmasına sebep oluyor. Bunların sonucunda ciltte kırışıklıklar, ince çizgiler, cansız görünüm ve leke problemleri ortaya çıkıyor. Cilt bakımına özen göstermek bu nedenlerden dolayı çok önemli.
Cildin her zaman genç kalmasını sağlamak için düzenli bakım yapmak şart. Ancak elbette günlük rutinleriniz de çok önemli. Geceleri mutlaka makyajınızı temizlemeli, cildinize uygun nemlendirici ürünler kullanmalısınız. Yapılan en büyük hatalardan biri; güneş kremini sadece yazın kullanmak. Oysa kışın da cildinizi güneşten korumanız çok önemli.

Porselen gibi bir cilde sahip olmak için  dikkat etmeniz gerekenler...Bahar Babacan yazdı


BESLENMENİN ÖNEMİ
Güzellik sadece dışarıdan yapılan uygulamalarla değil, içten de gelir. Bol su tüketmek, cildinizin içeriden nemlenmesini sağlar. Vitamin ve mineral bakımından zengin, aminoasit ve lif içeren besinler tüm cilt dokunuzun güzelleşmesini sağlar.

Haberin Devamı

Cilt bakım önerileri
Evde günlük yaptığınız bakım rutinlerinizin dışında düzenli olarak daha profesyonel bakımlar yaptırmanızı tavsiye ederim. Son dönemde Hollywood ünlülerinin de tercih ettiği, en iyi sonuç veren bakım uygulamaları; HydraFacial ve BabyPeeling.

Porselen gibi bir cilde sahip olmak için  dikkat etmeniz gerekenler...Bahar Babacan yazdı


HydraFacial nedir?
Dünyada cilt yenileme, leke ve akne tedavisinde mükemmel sonuçlar yaratan, yeni bir teknoloji olan HydraFacial, Diğer sistemlerden farklı olarak son derece güvenli ve hızlı bir cilt yenileme sunuyor. Uzun zamandır önüne geçilemeyen üstün Vortex teknolojisi ile hasar vermeden cildin iyileşmesini sağlıyor.
◊ HydraFacial nasıl etki eder?
HydraFacial daha aydınlık, güzel ve genç bir cilde konforlu bir şekilde ulaşmayı sağlayan Hydradermabrazyon teknolojisine sahiptir. Bu yöntem ilk defa cilt temizleme, soyma, yenileme, nemlendirme, antioksidan koruma, akne tedavisi işlemlerinin kombine edildiği bir sistemdir.
◊ HydraFacial hangi durumlarda etkilidir?
Cilt kırışıklıkları, cilt lekeleri, siyah noktalar, büyük gözenekler, yağlı cilt problemleri, akne tedavisinde mükemmel sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.
◊ HydraFacial kimlere uygulanabilir?
Ciltteki problemlere göre her yaş grubuna uygulanabilir.
◊ HydraFacial kaç seans önerilir?
Haftada 1 kez olmak üzere, 4 ile 6 seanslık bir kür idealdir. Sonrasında güzel sonuçların devam ettirilmesi için ayda bir tek seans yapılması önerilir.

Porselen gibi bir cilde sahip olmak için  dikkat etmeniz gerekenler...Bahar Babacan yazdı


Haberin Devamı

Cilt lekeleri
Cilde rengini veren hücrelerde oluşan düzensizlik ya da hasar, cilt lekelerine neden olur. Kötü bir görüntü oluşturan bu lekelerin meydana gelmesinde pek çok faktör söz konusudur. Genetik yatkınlık, hamilelik, yaşlanma, güneş ve akne gibi pek çok nedene bağlı olarak cilt lekeleri ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda cildi soyan bakımlarla lekelerinizden kurtulmanız mümkün.

Porselen gibi bir cilde sahip olmak için  dikkat etmeniz gerekenler...Bahar Babacan yazdı


BabyPeeling nedir?
Bu bakımın en önemli unsurlarından biri, cildinizi soyan diğer işlemlerdeki kimyasal içeriklerin yerine yosun kullanılması. İşlem; cildi soyarak lekelerin giderilmesini, akneli ve gözenekli ciltlerde gözeneklerin küçülmesini ve aknelerin lekeye dönüşmeden giderilmesini sağlıyor. Bu bakımı yaptırırken cildinizi güneşten korumanız çok önemli. Bu nedenle yaz mevsiminin dışındaki aylarda yaptırmanızı tavsiye ederim.

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!