Kök hücrelerimiz ile yüz ve cilt gençleştirme

Güncelleme Tarihi:

Kök hücrelerimiz ile yüz ve cilt gençleştirme
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 05, 2016 10:24

Yaşlanmayı geciktirmek, yaşlanma etkilerini gidermek, cildimizin daha genç ve daha canlı bir yapı ve görünüme sahip olması için anti-aging ve estetik tıp alanındaki en yeni uygulamalardan biri kendi kök hücrelerimizle yapılan tedavilerdir.

Haberin Devamı

Kök hücre, en basit anlatımıyla cilt, bağ dokusu, kas vb gibi özelleşmiş başka hücrelere farklılaşabilen, yenileştirici, onarıcı, gençleştirici hücrelerdir. Kendini yenileme yeteneğine sahip olan, bütün doku ve organları oluşturan ana hücre türleridir. Yetişkinlerdeki hücre ve dokuların yenilenmesi ve onarımı kök hücrelerle sağlanır. Kök hücre ile yaşlanma süreci geriye çevirme yöntemlerinin amacı, zenginleştirilmiş kök hücrelerin yıpranmış dokuya enjekte edilerek o dokudaki yenileşme, gençleşme ve onarımın hızlandırılmasıdır. Dr. Yüksel Büküşoğlu, kök hücrenin kullanım alanlarını anlattı.  

STROMAL VASKÜLER FRAKSİYON (SVF) TEDAVİSİ NEDİR?

Kendi kök hücrelerimizin vücudumuzdaki en zengin olarak bulunduğu yerlerden biri ciltaltı yağ dokusudur (adipoz doku). Cilt altı yağ dokusundan bir uygulama ile ortalama 20-30 milyon kök hücre elde edilebilir. Cilt altı yağ dokusundan alınan yağların laboratuar şartlarında özel tıbbi işlemlerle ayrıştırılması sonrası elde edilen kök hücrelerden zengin sıvıya Stromal Vasküler Fraksiyon (SVF) adı verilir. SVF Tedavisi en basit anlatımıyla kök hücreden zengin yağ dokusu sıvısı transferidir. SVF sıvısı çok sayıda ve canlı kök hücreler ile rejenatif, yenileştirici, gençleştirici ve onarıcı hücreler içerir.

Haberin Devamı

Kök hücrelerimiz ile yüz ve cilt gençleştirme

SİVİLCE İZLERİ, YARA İZLERİNİN GİDERİLMESİ, DUDAKLARIN DOLGUNLAŞTIRILMASI...

SVF Tedavisi ile alınan hücreler gençleştirilmek, canlandırılmak istenen alanlara ( yüz, göz çevresi, boyun, dekolte bölgesi, el sırtı ya da gençleşme ve yenileştirmeyi nerede istiyorsak oraya) enjekte edilerek işlem gerçekleştirilir. Bunların dışında sivilce izleri ve çukurluklarının giderilmesi, çeşitli yara yada yanık izlerinin giderilmesi, kronik yaraların tedavisi, saçların kuvvetlendirilmesi, cilt çatlaklarının giderilmesi ve dudakların dolgunlaştırılmasında kullanılır. Cilde yapılan kök hücresi enjeksiyonlarının kendi hücrelerimiz olması nedeniyle güvenli olması, alerji doku reddi, aşırı duyarlılık reaksiyonu, enfeksiyon bulaşmaması avantajlarının yanı sıra, iz bırakma riskinin olmaması, etkisinin kanıtlanmış olması, kalıcılığı, yenileştirici ve gençleştirici etkisinin çok uzun sürmesi, kolay uygulanabilirliği ve uygulamanın sınırsız sayıda tekrar edilebilir olması en büyük avantajlarıdır.Kendi yağ dokumuzdan elde edilen kök hücreden zengin SVF’nin yüzde istenilen bölgelere enjeksiyonu öncesi ciltte mikrokanallar açılarak daha derin ve etkili kök hücre nüfuzunun sağlanması en ideal sonucu vermektedir.

Haberin Devamı

3 HAFTA İÇERİSİNDE DAHA SAĞLIKLI BİR CİLTE KAVUŞMAK MÜMKÜN

Vücutta bir yerde yaralanma olduğu zaman hasarlı dokuda “kemokin” adlı kimyasal maddeler açığa çıkar. Kök Hücreleri kemokine karşı son derece duyarlıdır. Hasarlı dokudaki kemokini algılayan kök hücreleri hızla hasar yerine gidip, o bölgede onarım ve yenileştirmeyi gerçekleştirir.Yüz cildinde yüzeyel son derece ince mikro kanallar açılması ve kök hücrelerin o bölgeye injeksiyonu ile kök hücreler o bölgede yapışıp, kalarak gençleştirme, yenileştirme, canlandırma, onarma işlemini gerçekleştirirr. İşlem sonrası 2-3 hafta içerisinde daha canlı , daha parlak, daha sağlıklı ve daha genç görünümlü bir cilt yapısına sahip olunması beklenir.

Haberin Devamı

Kök hücrelerimiz ile yüz ve cilt gençleştirme

Cilt altı yağ dokusundan lipoaspirasyon yöntemiyle alınan yağların laboratuarda özel tıbbi işlemlerle ayrıştırılması sonrası elde edilen kök hücrelerden zengin sıvıya Stromal Vasküler Fraksiyon - SVF adı verilir. SVF - Stromal Vasküler Fraksiyon en basit anlatımıyla kök hücreden zengin yağ dokusu sıvısıdır. SVF sıvısı çok yüksek sayıda ve canlı kök hücreler ile rejenatif - yenileştirici - onarıcı hücreler içerir. Kişinin kendi vücut yağından elde edilen SVF sıvısı aynı kişiye injeksiyon yöntemi ile verilerek tedavi yapılmaktadır.

 

KARIN, BEL VEYA KALÇADAN YETERİ MİKTARDA  YAĞ DOKUSU ALINIR

Haberin Devamı

SVF üretilebilmesi için hastadan bir su bardağı (yani 50-200 cc) arasında yağ dokusu alınması gerekir. Bunun için özel kanüller kullanılarak, lokal anestezi altında, steril şartlarda estetik cerrahi uzmanı tarafından karın, bel veya kalçadan lipoaspirasyon yöntemi ile yeteri miktarda cilt altı yağ dokusu (adipoz doku) alınır. Alınan yağ miktarı vücut yapısına göre oldukça az miktarda olduğundan vücutta hiç bir estetik bir sorun yaratmaz.

Kök hücrelerimiz ile yüz ve cilt gençleştirme

Alınan bu yağ dokusu laboratuar şartlarında belirli tıbbi işlemlerden geçirilerek kök hücrelerden zengin SVF (Stromal Vasküler Fraction) sıvısına ayrıştırılır. İşlem sonunda yaklaşık 10 cc kök hücreden zengin, yoğunlaştırılmış SVF sıvısı sıvı elde edilir. Elde edilen kök hücreden zengin SVF sıvısı derhal, hiç bekletilmeden injeksiyon yöntemi ile uzman doktor tarafından kişinin tedavi gerektiren yüze veya istenilen diğer bir cit bölgesine uygulanır. Hastanın sadece kendi yağ dokusundan alınan kendi hücreleri kullanıldığı için herhangi bir allerji veya red edilme riski yoktur.

Haberin Devamı

CİLT GENÇLEŞTİRME İŞLEMİ NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?

SVF Tedavisi ile alınan hücreler gençleştirilmek, canlandırılmak istenen alanlara ( yüz, göz çevresi, boyun, dekolte bölgesi, el sırtı ya da gençleşme ve yenileştirmeyi nerede istiyorsak oraya) enjekte edilerek işlem gerçekleştirilir. Bunların dışında yaşlılık lekeleri, sivilce izleri, çeşitli yara yada yanık izlerinin giderilmesi için ya da saçlı deriye uygulanıp saçların kuvvetlendirilmesinde kullanılabilir. Cilde yapılan kök hücresi enjeksiyonlarının kendi hücrelerimiz olması nedeniyle güvenli olması, alerji doku reddi, aşırı duyarlılık reaksiyonu, enfeksiyon bulaşmaması avantajlarının yanı sıra, iz bırakma riskinin olmaması, etkisinin kanıtlanmış olması, kalıcılığı, yenileştirici ve gençleştirici etkisinin çok uzun sürmesi, kolay uygulanabilirliği ve uygulamanın sınırsız sayıda tekrar edilebilir olması en büyük avantajlarıdır. Kendi yağ dokumuzdan elde edilen kök hücreden zengin SVF’nin yüzde istenilen bölgelere enjeksiyonu öncesi ciltte mikrokanallar açılarak daha derin ve etkili kök hücre nüfuzunun sağlanması en ideal sonucu vermektedir.

 

 

 

BAKMADAN GEÇME!