Dr. Servet Terziler yazdı: Kaygı düzeyi yüksek olan kişilere sedasyonlu saç ekimi

Güncelleme Tarihi:

Dr. Servet Terziler yazdı: Kaygı düzeyi yüksek olan kişilere  sedasyonlu saç ekimi
Oluşturulma Tarihi: Haziran 04, 2023 07:00

Ameliyat korkusu ve iğne fobisi olan, kan görmeye dayanamayan kişilerin saç ekimi yaptırabilmesini sağlayan sedasyonlu saç ekimi doğal ve sağlıklı saçlara kavuşmasına imkan tanıyor. Sedasyonlu saç ekimi, dünyada güncel saç ekimi uygulamalarından safir FUE saç ekimi ve robotik DHI saç ekimiyle kombine bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Haberin Devamı

Hafif uyku hali ile sedasyonlu saç ekimi

Günümüzde saç ekim işlemlerinin neredeyse tamamı artık “sedasyon” altında, işlemi yaptıracak kişinin hem işlem sırasında kaygı düzeyini azaltmaya yarayan, hem de saatler sürebilen saç ekim işlemini daha acı hissetmeden geçirmesine olanak sağlayacak şekilde yapılabiliyor. Sedasyon, en basit anlamıyla, çeşitli tıbbi ve medikal prosedürlerde ağrı ya da rahatsızlık verecek girişimlerden önce kişiye anestezi hekimi tarafından sakinleştirici ilaç uygulanması olarak özetlenebilir.
Sedasyonda kişiye damar yolundan ağrı kesici ve hafif rahatlatıcı ilaç kombinasyonları uygulanıyor. Bu ilaçlar hastada hafif bir uyku hali ve rahatlama hissi oluşturuyor. Kişinin bilinci kesinlikle açıktır, konuşabilecek durumdadır. Sedasyonlu saç ekimi; FUE, safir FUE ve robotik DHI gibi saç ekim operasyonları sırasında kullanılabiliyor.

Haberin Devamı

Dr. Servet Terziler yazdı: Kaygı düzeyi yüksek olan kişilere  sedasyonlu saç ekimi

Anestezi hekimi eşliğinde sedasyon

Saç ekiminde sedasyon uygulaması yaklaşık 1-2 dakika sürüyor. Saç ekimi operasyonu öncesi kişiye damar yolu açılıyor. Buradan bir anestezi hekimi tarafından uygun dozda ve uygun ilaçlar seçilerek veriliyor. Kişi, bilinci açık olarak hafif bir uyku hali yalıyor. Böylelikle lokal anestezi için baş bölgesine yapılacak olan iğneleri hiçbir biçimde hissetmiyor. Sedasyonun etkisiyle yaşanan bu yarı uykulu hal birkaç dakika sürüyor. Bu sürede lokal anestezi etkisini göstermeye başlamış oluyor. Sedasyonlu saç ekimi; iğne görmeden, heyecan, baskı ve stres hissetmeden saç ekimi işlemi için hazır olmanızı sağlıyor.

Dr. Servet Terziler yazdı: Kaygı düzeyi yüksek olan kişilere  sedasyonlu saç ekimi

FUE, DHI robot ve tıraşsız saç ekimiyle kombin

Sedasyonlu saç ekiminde, siz yarı uyku halindeyken baş bölgenize yapılmış olan anestezik iğneler sayesinde saç ekiminin yapılacağı alan tümüyle uyuşuyor. Sedasyonlu saç ekimi; safir FUE saç ekimi, robotik DHI saç ekimi veya saç kaybı yaşayan kadınların tercihi olan tıraşsız saç ekimi uygulamasıyla kombine bir şekilde yapılabiliyor; sizin için en doğru saç ekimi yöntemini gerekli konsültasyonları yaptıktan sonra doktorunuz
belirliyor. Tüm dünyada güvenle uygulanan güncel bir uygulama olan sedasyonlu saç ekimi hem saç ekimi yaptıran kişiye hem de saç ekimini yapan doktora bu süreçte büyük bir konfor sağlıyor. İnsanlar sedasyonlu saç ekimiyle saçsızlık sorununu ve bunun yarattığı sosyal ve psikolojik problemlerini çözebiliyor.

Haberin Devamı

Sedasyonlu saç ekiminin faydaları

◊ İğne ve ameliyat korkusu olanlar heyecan ve stres yaşamadan saç ekimi yaptırabiliyor.
◊ Kan görmeye dayanamayan kişiler bu yöntemle hiçbir rahatsızlık hissetmeden oldukça konforlu bir biçimde saç ekimi uygulamasını gerçekleştirebiliyor.
◊ İşlemi yaptıran kişi çok rahat olduğu için hekim de saç ekimini herhangi bir kaygı hissetmeden, sağlıklı bir biçimde tamamlayabiliyor.
◊ Ağrı eşiği düşük olan kişilerin, saç ekimi sürecini hiçbir şey hissetmeden geçirmesini sağlıyor.
◊ Sedasyonlu saç ekiminin yan etkisi bulunmuyor.

Kimlerde sedasyonlu saç ekimi tercih etmeli?

- İğne fobisi olan kişiler
- Kaygı bozukluğu bulunanlar
- Ağrı eşiği çok düşük olanlar
- Kalp veya tansiyon hastaları

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!