Basura iyi gelen bitkiler nelerdir? Hemeroide iyi gelen bitki çayları ve tarifleri

Güncelleme Tarihi:

Basura iyi gelen bitkiler nelerdir Hemeroide iyi gelen bitki çayları ve tarifleri
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 19, 2022 19:31

Ağrılı hemoroidleriniz varsa, çoğu urumda hemoroid tedavisi için ilaca başvurmanıza bile gerek yoktur. Bitkisel çaylar da dahil olmak üzere deneyebileceğiniz hemoroid için birçok ev ilacı mevcuttur. Peki, Basura iyi gelen bitkiler nelerdir ayrıntıları ile derledik.

Haberin Devamı

Hemoroid, tespit edilme derecesine göre farklı şekillerde tedavi edilir. Hemoroid semptomlarının hafif olması veya önlenmesini istiyorsanız evde kolaylıkla bitkisel ilaçlar tüketebilirsiniz.

Hemoroid (Basur) Nedir ve Ne İyi Gelir?

Hemoroidlerin anüsteki kan damarlarının şişmesinden kaynaklanır ve çoğu zaman rahatsız edici ve ağrılı olabilseler de genellikle ciddi bir durumun işareti değildir. Hemoroid genellikle bir kişi kabızlık nöbeti sırasında gerildiğinde ortaya çıkar ve genellikle kendi kendine geçer. Bu nedenle, kronik hemoroidi olan kişilere, lif ve sıvı alımını artırarak kabızlık sorunlarını çözmeleri tavsiye edilir. Bazı durumlarda, bir lif takviyesi veya dışkı yumuşatıcı yardımcı olabilir.

Birçok bitkisel ve botanik çözümlerin hemoroid tedavisi için faydalı olduğu lanse edilmiştir. 2005 yılında, Dr. Rudolph Fritz Weiss adlı bir Alman fitoterapist ve tıp doktoru, hemoroid için bir bitki çayı tanıtmıştır. Alternatif ve Tamamlayıcı Tedaviler dergisinin Aralık 2005 sayısında yayınlanan tarif, 1 ila 2 çay kaşığı papatya, Hint kamışı, rezene, sinameki ve frangula için 1 bardak kaynar suda 10 dakika demlenmesini gerektiriyordu. Hemoroid için bu çay sabah ve akşam birer kez tüketilmelidir.

Haberin Devamı

Hemoroid için kullanılabilecek diğer botanikler arasında cadı fındığı, taş kökü, atkestanesi ve kasap süpürgesi bulunur. Bu botanikler ya ağızdan tüketilebilir ya da topikal bir uygulama yapmak için tentür şeklinde bir krem ​​bazına karıştırılabilir. Bununla birlikte, atkestanesi ve kasap süpürgesinin kullanımı bilim tarafından desteklense de, makale, 2005 yayınından itibaren hemoroid için botanik tedavinin kullanımı konusunda çok fazla araştırma yapılmadığına dikkat çekmiştir.

Hemeroide (Basura) İyi Gelen Bitkiler ve Bitki Çayları Nelerdir?

Bitki çayları hemoroid için tıbbi bir tedavi olarak sınıflandırılmasa da, mevcut hemoroid tedavi planınız için değerli bir ek olabilir. Bazı çay türleri, dışkıyı yumuşatarak, tahrişi yatıştırarak ve bağırsaklardaki iltihabı azaltarak hemoroid geliştirme riskinizi azaltabilir. Çaylar daha düzenli olmanıza, bağırsak hareketleri sırasında daha az gerilmenize ve hatta kan dolaşımını artırmanıza yardımcı olabilir.

Aloe Vera

Haberin Devamı

 Aloe vera hemoroid için en yaygın kullanılan ve kullanımı en kolay olanıdır. Bulması ve kullanması en kolay ilaçlardan biridir. Semptomları hafifletir, ağrıyı, iltihabı ve kaşıntıyı azaltır. Aloe vera veya aloe vera'nın sapı günde birkaç kez kesilmeli ve etkilenen bölgeye uygulanmalıdır.

Papatya, Atkestanesi ve Biberiye Karışımı

Anal bölgenin iltihaplanmasını azaltmak ve kanama rahatsızlığını azaltmak gerekiyorsa; papatya, atkestanesi ve biberiye karışım çayı en ideal çözümdür. Birbirinden farkı bu üç bitkinin yaprakları sıcak bir suyun içerisinde atılarak 20 ila 30 dakika kadar dinlendirilir. Daha sonra yaprakları süzerek günde bir defa yemekten önce tüketilebilir.

Haberin Devamı

Kasap Süpürgesi ve Kasap Süpürgesi Çayı

Kasap Süpürgesi, kutu kutsal, pettigree veya tatlı süpürge olarak da bilinir. Küçük kırmızı meyveleri olan koyu yeşil bir bitkidir. Bu bitkinin kökleri, anti-inflamatuar faydalar sunar ve çay yapmak için kullanılabilir.

Mullein ve Mullein Çayı

Mullein, Asya'da da çok belirgin olan bir Avrupa bitkisidir. Bitkinin birkaç farklı türü vardır ve en yaygını küçük sarıçiçeklerle uzar. Çay, kurutulmuş sığırkuyruğu yapraklarından ve çiçek yapraklarından yapılabilir. Bitki, yaraların iyileşmesine yardımcı olduğu kabul edilen tanenlere sahiptir.

Karahindiba ve Karahindiba Çayı

Karahindiba, daha çok yabani ot olarak görülse de, karahindiba kökleri çay yapmak için kullanılabilir. Karahindiba, sindirime yardımcı olmak için safra üretimini uyardığı söylenen temizleme özelliklerine sahiptir.

Haberin Devamı

Hemoroid için iyi olabilecek otlar arasında cadı fındığı, altın Başak, gotu kola ve civanperçemi bulunur. Bunları çay ile tüketmek yerine, hastalar bunları topikal olarak kullanmalı veya oturma banyosuna eklemelidir.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!