GeriKelebek Mumya Firarda
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mumya Firarda

Türk sinemasınınson yıllarda çekilen en pahalı ve gösterişli yapımlarından biri olan Mumya Firarda haftanın yeni filmlerinden. Erdal Murat Aktaş'ın ilk yönetmenlik denemesi olan film konusunun yanısıra kalabalık oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor. Teoman, Nurgül Yeşilçay, Selami Şahin, Nurseli İdiz. Kısacası kadroda son dönemde popüler olan yıldızlardan olmayan yok!

FİLMİN KONUSU

Ahmet, beş kuşak İstanbullu, paşa dedelerine tutkun annesine bir türlü yaranamayan genç bir adamdır. Aile büyüklerinin devlet katındaki başarılı kariyerlerine karşın, profesör annesinin gözünde, bir baltaya sap olamamış, uçarı bir fotoğrafçıdır. Ancak genç adamın yaşamında büyük bir sır gizlidir. O, aslında başarılı bir MİT ajanı.

Fatima ise, dünyaca ünlü Mısırlı bir arkeoloğun kızıdır. Kaybını bir türlü kabullenemediği Türk annesinin ülkesiyle bağlantısını koparmamaya çalışır.

İki gencin yolları, Mısır’daki bin yıllık sığınağından çıkarılıp Türkiye’ye kaçırılan bir mumyanın macerasında kesişir. Ahmet MİT tarafından mumyayı bulmak üzere görevlendiriliyor. Şüpheli şahıs ise Fatima'dır.

FİLMİN KÜNYESİ
Yönetmen: Erdal Murat Aktaş
Senaryo: Haluk Özenç
Oynayanlar: Teoman, Nurgül Yeşilçay, Selami Şahin, Tarık Pabuçcuoğlu, Nurseli İdiz, Dilek Türker, İlhan Şeşen, Şebnem Dönmez, Hakan Bilgin, Acun Ilıcalı, Tuba Ünsal, Taylan Erler, Ayşe Hatun Önal, Hakan Altıner

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle