Milyonlarca dolarlık süperyatların yaz tatili

Güncelleme Tarihi:

Milyonlarca dolarlık süperyatların yaz tatili
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 03, 2015 17:46

Avrupa sahillerinde seyir eden Milyon dolarlık Süperyatları yakından inceleyelim.

Haberin Devamı

101,5 metrelik Symphony, Cagnes Sur Mer’de

Milyonlarca dolarlık süperyatların yaz tatili

101,5 metrelik Symphony, dünyanın en dikkat çekici süperyatları arasında. Feadship tarafından bu yıl suya indirilen dev süperyatın, 20 kişilik misafir konaklama kapasitesi mevcut. Çalışan mürettebat sayısı ise 27. Zamandan arınmış bir tasarım olarak anılan Symphony, lüks mobilyaları, konforlu ve şık yaşam alanlarıyla misafirlerini büyülüyor. Çelik gövdesi ve alüminyum üst yapısı ile 101,5 metrelik süperyat, aynı zamanda etkileyici bir seyir performansı da ortaya koyuyor. 256 bin litrelik yakıt depoları sayesinde, 5 bin deniz mili mesafeyi durmadan katedebilecek kapasitesi olan Symphony, maksimum lüks ve konfor ile tam 22 knot sürate çıkabiliyor. Yazı Akdeniz’de geçiren süperyatlardan biri olan Symphony, şuanda Fransa’nın Sur de Mer sahilinde demirli.

Haberin Devamı

Süperyatlar Maryah ve Yas, Barcelona’da

Milyonlarca dolarlık süperyatların yaz tatili

Suya henüz inmiş sayılan, çiçeği burnunda süperyatlar Maryah ve Yas, Akdeniz’deki yaz tatilinde Barcelona’yı tercih edenlerden. 125 metre boyuyla adından söz ettiren dev süperyat Maryah, ilk olarak Sovyetler Birliği’nin araştırma gemisi olarak inşa edilmişti. Daha sonra Yunanistan’da yeniden ‘inşaata’ alınan gemi, bu günkü lüks süperyat haline getirildi. 6 kat güverteye sahip olan süperyat Maryah, 54 misafiri lüks kamaralarında rahatlıkla ağırlayabiliyor.

Benzer bir özgeçmişe sahip olan bir diğer süperyat Yas ise, ilk olarak Hollanda donanmasına hizmet etmek üzere, savaş gemisi olarak inşa edilmişti. Daha sonra dönüşüm için Abu Dhabi’ye gönderilen gemi, Fransız tasarım stüdyosu Pierrejean Studio tarafından yeniden tasarlandı ve lüks bir süperyata dönüştürüldü.

Süperyat Amevi, Mallorca’da

Milyonlarca dolarlık süperyatların yaz tatili

Haberin Devamı

80 metrelik dev süperyat Amevi, bu hafta Mallorca’nın güney batı sahilindeki Port Adriano’da görüldü. 2007 yılında yapımı tamamlanan ve sahiplerine teslim edilen süperyatın, şimdiye kadar hiç satışı yapılmadı. Amevi, hala ilk sahipleri tarafından kullanılmakta. Sahiplerinin bir önceki bilinen yatları ise, Amels üretimi olan 52 metrelik süperyat Deja Too idi.

Venedik’deki süperyat Astrid Conroy

Milyonlarca dolarlık süperyatların yaz tatili

Hollanda üretimi olan süperyat Astrid, 2006 yılında suya indi. 99 metrelik Madame Gu yatının sahibinin eski yatı olan Astrid Conroy, o zamanlar ‘Gu’ ismini taşıyordu. İlk olarak Yunan sahibi tarafından ‘Tyndareo’ olarak adlandırılan süperyat, 2013’teki satışından sonra da ‘Lady Gulya’ adını aldı. Süperyatın isim serüveni burada noktalanmadı. 2014’ün Mart ayında ismi yine değişen ve son olarak Astrid Conroy olan süperyatın, satışlarının gizli yapılması sebebiyle, son sahibinin kim olduğu veya son satışının ne zaman gerçekleştiği bilinmiyor. Astrid Conroy, en son Venedik’de görüldü.

Haberin Devamı

Solaia, St. Barths’da görüntülendi

Milyonlarca dolarlık süperyatların yaz tatili

Dünyanın en güzel charter noktalarından biri olan St. Barths’da, kibar ve mütevazi görünümüyle adından söz ettiren süperyat Solaia demirli. 2001’de suya indirilen Solaia, 40 metre boyunda. 2003 senesinde refit yapılan süperyatın güvertesinde büyük bir jakuzi ve üzeri kapalı bir yemek odası var. 8 misafirin konaklayabildiği süperyatta, 7 kişilik mürettebat görev yapıyor.

133 metrelik Al Mirqab, Fransa’nın Cannes sahilinde

Milyonlarca dolarlık süperyatların yaz tatili

Muazzam Al Mirqab, dünyanın en büyük 14. süperyatı olma sıfatını taşıyor. Alman tersane Peters Schiffbau tarafından üretilen süperyat, tam 133 metre boyunda. 2008’de suya indirilen Al Mirqab’ın tasarımını, ünlü tasarımcı Tim Heywood yaptı. İç tasarımında ise, yine dünyaca ünlü Andrew Winch imzası var. Zarif, lacivert gövdesiyle benzersiz bir görünüme sahip olan Al Mirqab, yan kapakların açılmasıyla denizin üzerine doğru uzanan bir yüzme havuzuna sahip. Eski Katar Başbakanı’nın sahibi olduğu süperyat Al Mirqab, geçtiğimiz hafta Cannes’da demirliydi.

Haberin Devamı

Yepyeni 50 metrelik süperyat ANN G, Rotterdam’da idi

Milyonlarca dolarlık süperyatların yaz tatili

Kışkırtıcı bir güzelliğe sahip olan süperyat Ann G, sahibinin yeni gözdesi. Henüz ‘tatilde’ diyemeyeceğimiz kadar yeni olan Ann G’nin, Rotterdam’da son rotüşleri yapılıyor. Buradan Hellevoetsluis’a seyredecek olan süperyatın rotüşleri tamamlanacak. Hollanda’nın en önemli tersanelerinden Heesen’in, geçen ay yapımını tamamlayıp suya indirdiği bu süperyat, 500 grosstonun altında bir hacme sahip. Toplamda 8 misafir; ana güvertede konumlanan tekne sahibi kamarası, üç adet çift kişilik lüks suit ve bir adet ikiz yataklı kamarada konaklayabiliyor. Süperyatta son derece geniş bir beach club alanı, yine kıç tarafta spor salonu ve alışılagelmişin dışında, yarısı salondan içeri doğru, kalan kısmı ise kıçtaki açık güverteye doğru uzanan geniş bir bar bulunuyor.

Haberin Devamı

Bu hafta Hırvatistan’da görülen süperyat: Tango

Milyonlarca dolarlık süperyatların yaz tatili

Son derece maskülen ve fütüristik bir görünüme sahip olan süperyat Tango, Eidsgaard Design firması tarafından tasarlanmıştı. Üretim ve mühendisliğinin ise, Hollanda’nın en büyük süperyat üreticilerinden Feadship’in yaptığı Tango, şu anda Hırvatistan’ın küçük kasabası Cavtat limanında bağlı. Tam genişlikteki ana salonu, süperyatın en dikkat çekici yaşam alanlarından. Tekne sahibinin sadece kendisine özel tasarlanmış güvertesi, en üst güvertedeki geniş güneşlenme ve yaşam alanı, süperyat Tango’nun benzersiz özelliklerinden başlıcaları. Tango’nun yüzme havuzu ve açık hava sineması ise diğer dikkat çekici unsurlarından.

Barcelona’da görülen bir diğer süperyat; 65 metrelik muhteşem süperyat Tanusha

Milyonlarca dolarlık süperyatların yaz tatili

Önceki ismi Pestifer olan 65 metrelik süperyat Tanusha, geçtiğimiz hafta Barcelona’da idi. Süperyat ve charter trafiğinin Akdeniz’de iyice yoğun olduğu yaz aylarında Barcelona’da görülen bu süperyat, lacivert gövdesi ve bembeyaz üst yapısıyla bir tasarım harikası. 6 adet ultra-lüks kamarası olan Tanusha, yine sadece en lüks süperyatlardan beklenen jakuzi, spor salonu ve saunalı spa alanlarının hepsine sahip.

Royal Romance, geçtiğimiz hafta Amsterdam’da idi

Milyonlarca dolarlık süperyatların yaz tatili

92,5 metre boyundaki dev süperyat Royal Romance, Temmuz’un son haftalarında Amsterdam’da idi. Feadship tarafından tasarlanan süperyatın iç tasarımı ve dekorasyonunu ise, Seymour Diamond yaptı. 14 misafirin konaklayabildiği süperyatta 22 kişilik personel çalışmakta. Süperyatın ana güvertesinin kıç tarafında büyük bir yüzme havuzu bulunuyor.

Milyonlarca dolarlık süperyatların yaz tatili

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!