Ünlülerin tuhaf hastalıkları

Ünlülerin tuhaf hastalıkları

Haberin Devamı

BABASI KENDİ BÖBREĞİYLE ONU HAYATA DÖNDÜRDÜ

Ünlülerin tuhaf hastalıkları

Modern Family dizisiyle ünlenen genç oyuncu Sarah Hyland, çocukluğundan bu yana böbrek displazisi denilen bir sağlık sorunu vardı. Böbreklerin anormal gelişmesi olarak tanımlanan bu hastalık kişinin sağlığını da tedhit ediyor. Ancak onu bu sorundan babası kurtardı. 2012'de babasından kendisine nakledilen böbrek sayesinde hayata döndü Hyland. Bu durumu da"Hayatta ikinci şansım oldu. Bu birçok insana nasip olmayan bir şey" diye anlattı.

HASTANEDE TEDAVİ OLDU

Ünlülerin tuhaf hastalıkları

Haberin Devamı

Catherine Zeta Jones , bipolar bozukluğu olduğunu ve bu yüzden rehabilitasyon merkezinde tedavi göreceğini açıkladığında hayranları çok şaşırmıştı. Ancak bur birçok oyuncu ya sanatçının mücadele ettiği sorunlardan biri. Bipolar bozukluk bir mani dönemi ve onu takip eden ağır depresyon dönemlerinden oluşuyor. Genellikle de kadınları tehdit ediyor.

DİYABET HASTASI

Ünlülerin tuhaf hastalıkları


Tom Hanks de kısa bir süre önce tip 2 diyabet hastası olduğunu açıklamıştı . Aktör, filmlerinde canlandırdığı karakterler için kilo alıp vermesinin bu hastalığa yol açtığını söylemişti. Her ne kadar Hanks, aşırı kilolu olmasa da bu hastalık genellikle obez insanları pençesine alıyor. Sigara içmek, hareketsiz bir yaşam sürmek de bu hastalığa yol açan nedenlerden.

KIZI İÇİN BİLE ÖNLEM ALIYOR

Ünlülerin tuhaf hastalıkları

Şeker hastası ünlülerden biri de Halle Berry. Kendi hayatına ve beslenmesine çok dikkat eden Berry'nin, hastalığın kalıtsal özelliğini de göz önüne alarak kızı Nahla'ya küçük yaşta sıkı bir diyet uyguladığı konuşulmuştu.

Haberin Devamı

HASTALIĞIN SİMGESİ OLDU

Ünlülerin tuhaf hastalıkları

Geleceği Dönüş serisiyle tanınan Michael J Fox ise Parkinson hastalığına yakalandığında henüz 30 yaşındaydı. Önce hastalığını gizleyerek kariyerini sürdürdü Fox. Hatta kendisine Altın Küre ve Emmy kazandıran Spin City'de oynadı.
Michael J Fox, 1991 yılında Parkinson'a yakalandığını açıkladı. 2000 yılında mesleğini tamamen bırakıp kendini bu hastalıkla mücadeleye adadı.

KALBİ NORMALDEN DAHA HIZLI ATIYOR

Ünlülerin tuhaf hastalıkları

Miley Cyrus sahne şovlarıyla birçok kişinin kalbini yerinden oynatıyor olabilir. Ama aslında onun da kalbiyle ilgili ciddi bir sorunu var. Cyrus, atrial fibrilasyon denilen bir tür kalp ritmi bozukluğundan muzdarip. Yani kalbi normalden hızlı atıyor. Bu durum Cyrus'ın sağlığını tehdit etmese de rahatsız ediyor. Genç şarkıcı "Sahnedeyken kalbimi düşünmediğim bir an bile olmuyor" diye konuşuyor.

Haberin Devamı

BİR DEĞİL İKİ HASTALIK

Ünlülerin tuhaf hastalıkları

Dünyanın en çok kazanan futbolcularından biri olarak tarihe geçen David Beckham bir değil iki tuhaf hastalığa sahip. Bunlardan biri obsesif kompülsif bozukluk da denilen takınlı zorlantı bozukluğu. Beckham, nesneleri düz bir sıra halinde dizmek ya da çifter çifter birleştirmek gibi takıntıları olduğunu söylemişti. Beckham'ın diğer hastalığı ise biraz daha tuhaf. Beckham'ın bir başka sorunu ise Tourette sendromu... Tekrar tekrar meydana gelen istemsiz, hızlı, ani hareketler ya da sesler içeren tiklerle seyreden bir tür nörokimyasal bozukluk bu. Bir anlamda insanın içinden geleni istemsiz şekilde dışa vurması.


Haberle ilgili daha fazlası: