Tarık Mengüç kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Güncelleme Tarihi:

Tarık Mengüç kimdir Kaç yaşında ve nereli
Oluşturulma Tarihi: Ocak 21, 2019 09:49

2004 yılında seslendirdiği 'Şakşuka' şarkısıyla popülerlik kazanan Tarık Mengüç 2017'de Survivor'da yarışmıştı. Katıldığı televizyon programları ve basında yer alan haberlerin ardından Tarık Mengüç'ün kim olduğunu merak eden vatandaşlar, konuya dair bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, Tarık Mengüç kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Haberin Devamı

Magazin dünyasının renkli isimlerinden Tarık Mengüç, müzikal çalışmalarının yanı sıra farklı yetenekleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor. İşte, Tarık Mengüç'e ilişkin detaylar...

17 Ocak 1969 yılında İstanbul'da doğdu.  "Şakşuka" şarkısıyla şöhreti yakalayan Tarık Mengüç, müzik hayatına önce atılmadan hayatını devam ettirebilmek için; mobilya tasarımcılığı ve cilacılık, seramikçilik, çakmakçılık gibi farklı alanlarda çalıştı. Şarkıcı kimliğinin yanı sıra söz yazarı kimliğiyle de bilinen Tarık Mengüç, asıl çıkışını “Şakşuka” isimli hareketli şarkıyla yaptı.

Daha önce, Sibel Can’a "Hey Adamım", Seda Sayan’a "Ben Sana Demedim mi", Davut Güloğlu’na "Katula Katula", Çılgın Sedat, Betül Çağlar, Ayça Tekindor’a "Degaje" gibi birçok ünlü isme bestesini verdi. En son bestesi "Yıkılıyor" Madonna Ayça'nın albümünde çıkış parçası olarak yer aldı.

Haberin Devamı

Tuğrul Şan Müzik Dershanesinde 5 yıl şan dersi alan Mengüç, İbrahim Tatlıses, İbrahim Erkal, Ebru Gündeş, Doğuş, Faruk K gibi isimlere de vokal yaptı. Oyunculukta da kendisini deneyen Tarık Mengüç,

2004 yılında Cennet Mahallesi TV dizisinde konuk oyuncu olarak rol aldı ve Şakşuka isimli albümü, 2007de Lakerda isimli albümünü çıkardı.

2008 yılında oynadığı “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz” adlı filmde Roman Bekir karakterini canlandırdı.

2009 da ise Olimpiyat Müzik etiketiyle "İnadına 35 Derece" isimli albümünü çıkardı. 4 Ekim 2011de de Seyhan Müzik etiketiyle Tek Kişilik Orduyum isimli albümü çıkardı. Ünlü şarkıcı son olarak 2017'de Survivor'da yarışmıştı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!