Romalı Perihan son yolculuğuna uğurlandı

Güncelleme Tarihi:

Romalı Perihan son yolculuğuna uğurlandı
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 07, 2016 15:22

77 yaşında hayata gözlerini yuman Romalı Perihan son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye sanat camiasından katılımın olmaması Özkurt’un sevenleri tarafından ’vefasızlık’ olarak yorumlandı.

Haberin Devamı

Romalı Perihan" olarak tanınan sanatçı Perihan Özkurt geçtiğimiz perşembe günü tedavi gördüğü özel bir hastaneye hayatını kaybetti. Özkurt için bugün Bebek Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Perihan Özkurt’un cenaze törenine 6 kardeşinden Erkut ve Ayberk Özkurt ile birlikte yaklaşık 70 kişi katıldı. Cenazeye katılanlar arasında sanat dünyasından kimsenin olamaması dikkat çekti.

Öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Özkurt’un tabutu alkışlar eşliğinde cenaze aracına konuldu. Romalı Perihan daha sonra da Ayazağa Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Romalı Perihan son yolculuğuna uğurlandı

"VEFASIZLIK DİZ BOYU"

Perihan Özkurt ile güzel anıları olduğunu belirten Modacı Selçuk Sezer, "Çok güçlü bir insandı. Onun terzisiydim aynı zamanda. Yalnız yaşıyordu ve son zamanlarda psikolojisinin iyi olmadığını düşünüyorum. Son aylarda da şeker hastalığından dolayı da aşırı derecede zayıflama olmuş. Perihan hanım bakımla iyileşirdi. Ben çırpındım ama ailesinden kimseye ulaşamadım. Vefasızlık diz boyu" dedi.

Haberin Devamı


"SANAT CAMİASINDAN KİMSE CENAZEDE YER ALMADI"

Perihan Özkurt’un çok iyi ve yardımsever bir insan olduğunu söyleyen Avukat Cem Sağışman, "Maalesef çok üzgünüm. Yurtdışında Türkiye’yi başarıyla temsil etmiş bir sanatçı olarak sanat camiasının cenazeye katılmaması hakikaten çok üzücü. Türkiyeyi başarıyla temsil etmiş; ama maalesef sanat camiasından kimse cenazede yer almadı, bu da bizi çok üzdü" diye konuştu.

Romalı Perihan son yolculuğuna uğurlandı

"GELMELERİ LAZIMDI"

Gazeteci Yazar Duygu Ladikli ise "Vefasızlıklar tabi sürüyor. En azından sanata ve sanatçıya olan saygıdan dolayı birbirlerine destek adına gelmeleri lazımdı" ifadesini kullandı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!