'Kafası normalden büyük, belki de hasta' diyorlardı... Sosyetik güzel bebeğinin sağlık durumunu açıkladı

Güncelleme Tarihi:

Kafası normalden büyük,  belki de hasta diyorlardı... Sosyetik güzel bebeğinin sağlık durumunu açıkladı
Oluşturulma Tarihi: Ekim 24, 2023 09:00

Gösteri dünyasının ünlülerinin çocukları da en az kendileri kadar ilgi çekiyor. Hatta kimi zaman bu durum öyle basit bir ilgi çekmenin de ötesine geçiyor. Küçücük bebekler bile özellikle sosyal medyada mercek altına alınıyor. Hatta kimi zaman çok acımasız eleştirilere de maruz kalıyor.

Haberin Devamı

İşte bunun son örneklerinden biri de dünyanın en zengin varislerinden biri olarak tanınan Paris Hilton ve eşi Carter Reum'un 9 aylık oğlu Phoenix'in başına geldi.

Taşıyıcı anne yöntemiyle dünyaya gelen Phoenix, son bir aydır annesi ne zaman sosyal medyada birlikte pozlarını paylaşsa gündemin ilk sıralarına yerleşiyor

Bunun da birçok nedeni var. Paris'in bebeğini kucağında taşıma şeklinden minik Phoenix'in giydiği pahalı kıyafetlere kadar.

Kafası normalden büyük,  belki de hasta diyorlardı... Sosyetik güzel bebeğinin sağlık durumunu açıkladı

Bazı sosyal medya kullanıcıları Paris Hilton'un oğlu Phoenix'in kafasının normalden büyük göründüğünü,  minik bebeğin bir hastalığı olabileceğini ileri sürüyordu.

Haberin Devamı

Ama minik bebeğin bu kadar çok konuşulmasının en önemli nedeni bunlar değil. Phoneix'in fiziksel görünümü diğer bütün ayrıntıları geride bırakıyor. Daha doğrusu kafasının büyük görüntüsü sosyal medya platformlarında tartışma konusu oluyor.

Zaten bunun son örneği de geçen hafta yaşandı.  Oğlunu ilk kez New York'a götüren Paris, orada birlikte çekilen fotoğraflarını sosyal medyada paylaştı.

İşte o görüntülerde Hilton'un takipçileri Phoenix'in kafasının normalden büyük göründüğünü ileri sürüp Paris Hilton'a onu bir doktora götürmesini önerdi.

Aslında minik bebeğin kafasının boyutu uzun zamandır sosyal medyada tartışnma konusuydu. Ama Paris Hilton bütün bunlara sessiz kalıyordu.

Kafası normalden büyük,  belki de hasta diyorlardı... Sosyetik güzel bebeğinin sağlık durumunu açıkladı

Paris Hilton sonunda dayanamadı ve bu iddialara yine sosyal medya üzerinden yanıt verdi.

Sonunda dayanamadı ve "Phoenix'in kafası normalden büyük bir sağlık sorunu olabilir" diyenlere yanıt verdi.

Bir sosyal medya platformunda bir kullanıcı Paris Hilton'u ve bebeğinin savunan bir video paylaştı. O paylaşıma da 42 yaşındaki Hilton " Bu dünyada bazı hasta insanlar var" diye yorum yaptı. Sonra da "Benim meleğim mükemmel bir şekilde sağlıklı. Ve evet onu doktora götürüyorum. Sadece biraz büyük bir beyni var" diye devam etti.

Haberin Devamı

Paris Hilton'un bebeği Phoenix'in kafasının normalden büyük olduğunu savunan bazı sosyal medya kullanıcıları onun hidrosefali adlı bir hastalığı olabileceğini ileri sürüyordu. Paris Hilton da bu yorumuyla bütün bu söylentilere yanıt vermiş oldu.

Bazı sosyal medya kullanıcılarının Phoenix'de olabileceğini ileri sürdüğü hidrosefali, genellikle bebeklerde ve 60 yaşından büyük insanlarda görülür. Her 500 çocuktan birinde görüler bu duruma kafa travmaları, erken doğuma bağlı beyin kanamaları, beyin tümörleri neden olabilir.Hastalık 2 ay ve üstü bebeklerde kafanın normal büyümesiyle kendini gösterir. Kafanın büyümesinin nedeni ise beyinde su toplanmasıdır. Tedavi sırasında kafa içindeki basıncın normale indirilmesine çalışılır.

Kafası normalden büyük,  belki de hasta diyorlardı... Sosyetik güzel bebeğinin sağlık durumunu açıkladı

BEKLENMEDİK ANDA ANNE OLDUĞUNU DUYURDU
Paris Hilton'un bundan iki yıl önce Carter Reum ile evlendiğini duymayan kalmadı kuşkusuz. Nişanlanmasından başlayıp gelinlik seçimine, oradan birkaç gün süren gösterişli düğün törenine kadar bütün ayrıntıları dünyanın gözleri önünde yaşadı 42 yaşındaki Hilton. Bir tek şey hariç!

Kimse onu hamile olarak görmemişken hatta annesinin "çok istiyor ama doğuramıyor" açıklamasıyla herkesi şaşırtmasından çok kısa bir süre sonra bir bebek sahibi olduğunu ilan etti.

Haberin Devamı

2021 yılında Carter Reum ile üç gün üç gece süren bir törenle evlenen Hilton, bu yılın ocak ayında bir erkek bebek sahibi olduklarını Instagram hesabından duyurdu.

Bu açıklamanın annesi Kathy Hilton ile giriştiği "doğuramıyor", "istersem doğururum" atışmalarının ardından gelmesi herkesi şaşırttı. Sonra Hilton ve Reum'un oğlunun taşıyıcı anne yöntemiyle dünyaya geldiği ortaya çıktı.

Paris Hilton o sırada bir başka gizeme imza attı. Oğlunun adını açıklamadı. Aradan geçen bir ayın ardından sonunda Paris Hilton, Carter Reum ile hayatlarını zenginleştiren oğlunun adını da gün yüzüne çıkardı.

Kafası normalden büyük,  belki de hasta diyorlardı... Sosyetik güzel bebeğinin sağlık durumunu açıkladı

BÜYÜK DEDESİNİN ADINI VERDİ
Bebek doğduktan kısa bir süre sonra kendi radyo programı This Is Paris'te konuşan Hilton, oğluna Phoenix Barron Hilton Reum adının verildiğini açıkladı. Bebeğin ilk ismine birazdan geleceğiz ama oğlunun ikinci adı olan Barron'ın, dedesi William Barron Hilton'ın anısına verildiğini söyleyelim. Bir başka not daha: Barron, aynı zamanda Paris Hilton'ın erkek kardeşinin de adı.

Haberin Devamı

Şimdi gelelim Paris ile Carter'ın oğlunun ilk adı olan Phoenix'e... Programında anlattığına göre Phoenix, Paris Hilton'ın tam 10 yıldır aklında olan bir isim.

Hatta Hilton, kısa süre önce piyasaya çıkan anı kitabında bu konuya da değindi. Bu kitaptan bir alıntıyı da programında okudu: "Eğer her şey yolunda giderse siz bu satırları okurken, Carter ve benim bir erkek bebeğimiz dünyaya gelmiş olacak. Ona Phoenix adını vermeyi planlıyoruz."

Hilton, satırlarında Phoenix adının "kendi küllerinden doğup yükselen bir kuş" olduğunu hatırlatıp "Oğlumun hayatlarımızdan hem felaketlerin hem de zaferlerin gelip geçtiğini bilerek büyümesini istiyorum. Ve bu durum gelecek için bize umut vermeli" diye satırlarını sürdürdü.

Haberin Devamı

 Paris Hilton, oğlunun ikinci adı olan Barron'ı, 2019 yılında hayata veda eden dedesine ithafen verdiğini anlattı. "O her zaman benim akıl hocamdı. Biz birbirimize çok yakındık. Onu her gün özlüyorum" dedi.

 

BAKMADAN GEÇME!