GeriMagazin Orkestra ile çalışırken ego olmaz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Orkestra ile çalışırken ego olmaz

Orkestra ile çalışırken ego olmaz
refid:26742298 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Son olarak “Umutsuz Ev Kadınları”nın Nermin’i olarak izleyici karşısına çıkan Bennu Yıldırımlar’la tutkunu olduğu Kuzguncuk’ta buluştuk. Oyuncu, dizi, tiyatro ve annelik arasında geçen koşuşturmasını Quality of Magazine’e anlattı.

Sizi dizilerde daha çok mazlum kadın rollerinde görüyoruz. Bunun nedeni sizce ne?
- Televizyon insanı biraz sınırlıyor. Bazı roller üzerinize yapışabiliyor. “Süper Baba”dan beri ona uygun şeyler geldi ama ben kendimi çok tekrara yöneltmeyen işleri tercih ettim. “Yaprak Dökümü” ayrı bir dönüm noktası oldu. “Umutsuz Ev Kadınları”nda rol alan beş kadından en olmadık şeyler başına gelen kadın Nermin. Bu yüzden mazbut gibi görünse de dikkat çekiyor.

Tiyatro çalışmalarınız nasıl gidiyor?
- Şu anda sezonu bitirdik. Tiyatro Festivali var, oyun izliyoruz. İstanbul Şehir Tiyatroları’nda en son geçen sezon iki oyunda oynadım. İkisi de Dusan Kovaceviç’in oyunu: “Buluşma Yeri” ve “Dar Ayakkabıyla Yaşamak”. Gelecek sezon bu oyunlarla devam edeceğiz. Büyük bir yoğunluk var. Sadece diziyle kalmıyorum. Hepsini yetiştirebilmek için koşuyorum.

Türkiye’de kadının durumunu nasıl görüyorsunuz?
- Son 10 yılda istatistik verilere baktığınızda kadının durumunun hiç de iyiye gitmediği ortada. Her geçen gün, birçok kadın, yok yere hayatını kaybediyor. Çünkü kadın ve erkek olarak ayırdığımızda ve ona başka bir statü verdiğimizde, sadece evinde oturup çocuklarına bakan, evin işlerini düzenlemeye çalışan bir rol verdiğimizde, eğitimine önem vermediğimizde, ikinci sınıf vatandaş olarak görüp, bu anlayış “Ölse de ne olur?”a kadar gidiyor.

EN BÜYÜK HAYALİM ULUSLARARASI BİR PROJEDE YER ALMAK
Mesleğinizde hayalleriniz var mı?

- Oyunculuk maymun iştaha sahip olmak demek diye düşünüyorum. Mutlaka her insanın hayalleri vardır. Benim en büyük hayalim uluslararası bir projede yer almak.

- Peki egolarınız var mı?
- Normal bir egom olduğunu sanıyorum. Benimle çalışan insanlar egom olmadığını düşünüyorlar. Kendimi koruma içgüdüm var. Müzisyenlere karşı zaafım vardır. Tek başıma çellist olsam başka... Orkestra ile çalışırken ego olmaz.

Son olarak evlilik nasıl gidiyor? Annelik nasıl bir duygu?

- Çok iyi gidiyor. 14 yaşında Ada isminde bir kızım var. Annelik çok güzel bir duygu. Ada çocukluğundan beri bu tempoya alışık olduğu için isyankâr bir çocuk olmadı. Ben de onu hiç ihmal etmedim. Yaprak Sandalçı’nın grubunda müzik çalışmaları yapıyor. Kendisi müzikal oyuncusu olmak istiyor. Biz de “Hayır” demiyoruz. Şarkı söyleyerek mutlu oluyor. İyi resim yapıyor.


MUTLU BİR ŞEKİLDE YAŞLANMAK İSTİYORUM
Sporla aranız nasıl?

- Sporla aram iyi. Düzenli olarak pilates yapıyordum. Şu an yoğun çalışmalarım nedeniyle yapamıyorum. Ama genel olarak sporsuz hayat düşünemiyorum.

Estetik hakkında ne düşünüyorsunuz?
- Estetiğim yok. Cildime özel bakım yaptırıyorum. Estetiğe karşı değilim. Ama mutlu bir şekilde yaşlanmak istiyorum. Estetiğin sonu olduğuna inanmıyorum. Özü kaybetmemek gerek.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle