‘Kel Mahmut’un saç hassasiyeti

Güncelleme Tarihi:

‘Kel Mahmut’un saç hassasiyeti
Oluşturulma Tarihi: Ocak 11, 2020 08:00

TÜRK sinemasının efsane ismi Münir Özkul’un vefatının ikinci yıldönümünde, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Gülhane Parkı Alay Köşkü’nde bir konferans düzenlendi.

Haberin Devamı

Konferansa usta oyuncunun kızı Güner Özkul ile oyuncu Engin Çağlar konuşmacı olarak katıldı. Münir Özkul’un gençlik yıllarında saçlarına çok önem verdiğini anlatan Engin Çağlar şöyle konuştu: “Rahmetli saçlarına çok iyi bakardı. Saçları döker diye hiç tarak kullanmazdı. Daha sonra döküldü tabii. Münir Özkul’un bu hassasiyetini bilen yapımcılar da buna gönderme yapmak için onun Hababam Sınıfı’ndaki karakterine ‘Kel Mahmut’ dediler.”

‘Kel Mahmut’un saç hassasiyeti


‘İSTANBUL FIRLAMASI’

Güner Özkul da bir katılımcının “Babanızı gerçek yaşamda nasıl tanıtırsınız?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Babam Bakırköy’de büyümüş gerçek bir İstanbulluydu. Sanatçı kaprisi olmayan bir insandı. Sette herkesle yemek yer, beraber oturur ve arkadaş olurdu. Çocuklarıyla da arkadaş gibiydi. Onu anlatmaya saatler yetmez ama İstanbul kültürünü tam anlamıyla yansıtan, hani ‘İstanbul fırlaması’ derler ya, öyle biriydi.”

Haberin Devamı

‘Kel Mahmut’un saç hassasiyeti

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!