Kıvanç, Paris piyasasında önümüzü kapattı

Güncelleme Tarihi:

Kıvanç, Paris piyasasında önümüzü kapattı
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 03, 2012 00:00

2011 Best Model of the World ikincisi İbrahim Gayberi, Paris piyasasına bir türlü girememekten dertli... Bundan Kıvanç Tatlıtuğ’u sorumlu tutan ünlü manken, “Kıvanç’ın zamanında Paris’teki ajansının sözleşmesine uymaması yüzünden önyargılılar. Fransa piyasası hâlâ bize kapalı” diyor.

Haberin Devamı

* Geçen yıl yapılan Best Model of the World’de tesadüf eseri yarışmıştın ve ikinci oldun bildiğim kadarıyla...
 
- Doğru... Yarışmaya asıl gidecek olan kişi Çağatay Ulusoy’du ama kilo aldığı için katılamadı. Yerine kimi göndersek diye toplanan komite de beni seçti. Sonuçta hem dünya ikincisi hem de en iyi podyum mankeni seçildim.

* Peki yarışmaya katılmaya nasıl karar vermiştin, o serüvenden bize bahsedebilir misin?

- Aslında 2007’de katılmak istemiştim. O dönem İstanbul Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde okuyordum. Aynı zamanda tiyatro ve dizi çalışmalarım vardı. Yarışmaya girmeme ise Burak Hakkı vesile oldu, bu aklı o verdi.

* Modellik deneyiminiz yoktu yani...

- Hem de hiç... O yüzden bir sene boyunca yarışmaya hazırlandım. İlk başvurduğumda fotoğraf aşamasında elendim, ikincisinde yarı finale çıktım ama bacaklarım çok kaslı diye elendim. Üçüncü başvurumda ise yarışmayı dereceyle bitirdim.

* Çok uğraşmışsın...

- Evet, gerçekten çok gayret ettim. Bu konularda çok hırslıyımdır.

ÇAĞATAY KİLO ALINCA ŞANS BANA GÜLDÜ

* Olayın başına dönersek... Çağatay Ulusoy’un katılmaması senin için çok büyük bir şans olmuş?

- Öyle aslında. “Adını Feriha Koydum” dizisine başlayınca formunu koruyamadı sanırım. Çünkü çekimler çok zorlu ve yorucu, başka bir şeyle uğraşmaya halin kalmıyor.

Dolayısıyla ağatay’ın Onun yerine yarışmaya katılacağın sana ne zaman söylendi?

- Yarışmaya bir hafta kala söylediler, apar topar gittim. Herkes kısmetini yer ya... O kısmetliymiş, çok güzel bir diziye başladı. Ben kısmetliymişim, onun yerine yarışmaya gittim.

* İkinci insan olmak seni üzmedi mi?

- Hiç öyle bir kompleksim olmadı. Bu yarışmaya katılmak zaten hayalimdi, bir de üstüne dünya ikincisi olunca çok sevindim. Çağatay da yarışmadan sonra arayıp tebrik etti.

* Apar topar katıldığın bir yarışmadan böyle önemli bir derece almayı bekliyor muydun?

- Yok, giderken hiç iddialı değildim. Ama Bulgaristan’a gidip diğer yarışmacıları görünce kendime güvenim geldi doğrusu. İlk 5’e girerim diye düşünüyordum.

AİLEM HÂLÂ MODELLİK YAPMAMA SICAK BAKMIYOR

* Bu arada, Best Model’a katıldığından ailenin haberi yokmuş. Doğru mu?

- Doğru, haberleri yoktu. Yarışmaya katılmama sıcak bakmıyorlardı çünkü. Televizyonu açıp karşılarında beni görünce şok geçirmişler.

* Peki şimdi ne diyorlar?

- Alıştılar ama yine destek vermiyorlar. Çok katılar, çünkü kendi mesleğimi yapmamı istiyorlar. “O kadar o kadar okudun, niye mesleğini yapmıyorsun?” diyorlar.

* Daha çok yurt dışında iş yapıyorsun bildiğim kadarıyla...

- Evet, bir ay İstanbul’daysam üç ay yurt dışındayım. Ama Paris’e kabul edilmedim henüz. Çünkü oradaki ajanslar Türkler’e iş vermiyor, Türk modellerle araları iyi değil.

* Neden?

- Kıvanç Tatlıtuğ’dan dolayı.

* Nasıl yani?

- Zamanında Paris’teki ajansının sözleşmesine uymaması yüzünden önyargılılar... Fransa piyasası hâlâ bize kapalı.

BENİ KİMSEYE BENZETMEYİN

* Bu arada seni Kıvanç Tatlıtuğ’a benzeten çok.

- Evet ama birine benzetilmekten hiç hoşlanmıyorum. Ben İbrahim Gayberi’yim.

* Bu derece hayatında neleri değiştirdi?

- Bu derece aslında benim vitrinim. İş görüşmelerinde çok önemli bir referans oluyor.

* Dizi teklifleri gelmeye başlamıştır tabi...

- Hem dizi hem de sinema filmi teklifi var. Şu an görüşme aşamasındayız. Yeni sezonda inşallah bir şeyler olacak ama acele etmiyorum.

Haberin Devamı

AŞK BENCE ZAFİYETTİR

* Aşk sizin için ne ifade ediyor?

- Aşk benim için bir zafiyettir. O yüzden öyle bir ışık yandığında hemen olay mahallinden uzaklaşıyorum. Şimdilik aşka ayıracak vaktim yok. Önce kariyer... Öncesinde ulaşmak istediğim hedefler var.

* İhanet ve sadakat desem...

- Kova burcuyum... Çapkın burçtur, aldatmışımdır! Aldatılma konusuna gelince. Kadınlardan çok korkuyorum, çok zekiler. Erkekler ise saftır. Mutlaka aldatılmışımdır.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!