GeriKelebek Kim bu Kara böcükler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kim bu Kara böcükler

Kim bu Kara böcükler
refid:6885569 ilişkili resim dosyası

Gülşen, "Gülşen-Ama Bir Farkla" adlı yeni albümündeki "Kara Böcükler" şarkısıyla hakkında konuşanlara yanıt verdi.

Gülşen'in fotoğrafları için tıklayın

Gülşen'in bugün çıkan albümündeki, sözü Ercan Saatçi'ye, bestesi ise Ufuk Yıldırım'a ait "Kara Böcükler" şarkısı dikkat çekiyor. Şarkıda, "Kalpleri acıtan, aşkları kemiren, kötülükle beslenenler / Aklımın almadığı, sabrımın kalmadığı sizi gidi kara böcükler" diyen Gülşen, eleştirilere en iyi yanıtı bu şarkının verdiğini söyledi. Sivri sözlere sahip şarkı için Gülşen şu yorumu yaptı: "Aslında bu şarkının tarifini yapmaya hiç gerek yok. Çünkü sözler kendi protest, başkaldıran yapısıyla çok net bir anlam taşıyor ve mesaj veriyor. Şarkının sözleri insanlığın en aşağılık yerinde duranlara bir manifesto niteliğinde..."

Bu Gülşen’de bir fark var

Gülşen, iki yıl aradan sonra yeni albümü "Gülşen-Ama Bir Farkla"yı müzikseverlere sundu. Ercan Saatçi’nin prodüktörlüğünde bugün piyasaya çıkan albüm için ünlü şarkıcı "Müzik adamı bir prodüktörle çalışmanın ne demek olduğunu yeni anladım. Profesyonel kariyer benim için bu albümle başlıyor" dedi.

Gülşen’in, yeni albümü "Gülşen-Ama Bir Farkla", Rec by Saatchi etiketiyle bugün müzik marketlerdeki yerini aldı. Gülşen’in besteci ve söz yazarı olarak da imzasını attığı albümde, ayrıca Ercan Saatçi’nin söz ve besteleri, Ufuk Yıldırım’ın beste ve düzenlemeleri, bir de Sezen Aksu şarkısı bulunuyor. Stüdyo çalışmaları beş ay süren albümün büyük bir bölümü akustik enstrümanlarla canlı olarak kaydedildi. Daha önce Ercan Saatçi’nin yorumladığı "Sayenizde" adlı eserin de yer aldığı albümün bir diğer hit’i ise "Kara Böcükler"...

SONUNDA KENDİMİ KEŞFETTİM

İlk video klibini bu şarkıya çekeceğini belirten Gülşen, "Bu şarkı, insanlığın en aşağılık yerinde duranlara bir manifesto niteliğindedir, onlara ithaf edilmiştir" dedi. Sözü ve müziği Gülşen’e ait olan "Su Gibi Geçerdi Zaman" ile "Geç Kalmışız" adlı balatlar ise dinlendikçe güzelleşecek, sevilecek eserler arasında...

Gülşen, bugüne kadar yaptığı albümler ile bu çalışma arasındaki bariz farkı, aynı zamanda albüm adı olan "Ama Bir Farkla" sözüyle ifade ettiğini belirtiyor. Bu albümde sevenlerinin karşısına çok farklı bir şekilde çıkacağını iddia eden şarkıcı, duygularını şu sözlerle anlatıyor: "Bu albümde ilk kez kendimi keşfettim. Fotoğraf ve imaj sanatçısı saltanatını yıkıyoruz. Sadece bunun göz önünde bulundurulmasını istemiyorum, ama elbette imajdan ve görsel zarafetten de vazgeçmiyorum. Artık benim için öncelik müzik kariyerimdir. Bugüne dek yaptığı tüm albüm çalışmalarını severek yaptım, ama müzik adamı bir prodüktörle çalışmanın ne demek olduğunu yeni anladım. Profesyonel kariyer benim için şimdi başlıyor..."

Albümün prodüktörü Ercan Saatçi ise albüm ve sound’la "Sound yaratılmaz, zaten vardır. Ancak biz var olanı ortaya çıkarırken, hem Gülşen’i hem de Gülşen’in hitap ettiği ve edeceği dinleyiciyi düşünerek çalıştık. Bu albümün sihiri, melodik yapısı ve sözlerindedir" diyor.

İŞTE KARA BÖCÜKLER

Başkalarının üzüntüleriyle sevinip övünenler

Aslında insanlığını kaybedip gizlice dövünenler

Dostunun aşkının her hücresini tek tek sömürenler

Kötü kalpli plancı sevgi düşmanı

Çok sayın kara kediler

Mevlam benden uzak tutsun bunları artık çakralarım tütüyor

Kırıp döküp ezip geçip orgazm olanlar bi de benden medet umuyor

Yazık gözleri dönmüş kalpleri sönmüş yerli eksan düşünenler

Ruhunu kırıtan vicdanı kıvrak sırıtan kara kediler

Offff offff yeter beeee buraya kadarrrr

Kalpleri acıtan aşkları kemiren kötülükle beslenenler

Gönlünü açmayan hiç konuşmayan gizli saklı delirenler

Geceleri avlanıp gündüzleri aklanıp her daim yok edenler

Aklımın almadığı sabrımın kalmadığı sizi gidi

Kara böcükler

En lezzetli yemek tarifleri burada

False