GeriKeyif Yaşlandırma makyajından yıllar sonra
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yaşlandırma makyajından yıllar sonra

Yaşlandırma makyajından yıllar sonra
Abone Olgoogle-news

Mesleklerini icra eden oyuncular kariyerleri boyunca farklı karakterleri canlandırıyorlar. Bunlar arasında yaşlı karakterler de bulunuyor. Sizler için gençlik dönemlerinde yaşlı karakteri canlandırıp harika bir yaşlıya dönüşen oyuncuları bir araya getirdik.

Kariyerleri boyunca birbirinden farklı karakterleri canlandıran oyuncular farklı tekniklerle rollerine bürünüyorlar. Kimi zaman yaşından oldukça genç birini canlandırırken kimi zaman yaşlı bir görünümdeki rolle bürünebiliyor. Tabii bu oyuncuların vücutlarında yaşanan değişimler ve makyaj yardımıyla gerçekleşiyor. Bu alanda ise makyaj ekibine oldukça büyük işler düşüyor. Sizler için makyajla yaşlandırılan oyuncuların yaşlılık hallerini bir araya getirdik.

 

MAGGIE SMITH

Yaşlandırma makyajından yıllar sonra

1991 yılında vizyona giren Hook filminde Granny Wendy karakteriyle izleyici karşısına çıkan Maggie Smith, 57 yaşındaydı ve olduğundan fazlaca yaşlı görünüyordu. Yaşlılığına yakın bir görüntü ortaya çıkan oyuncu 81 yaşında The Lady in the Van filminde boy gösterdi.

 

ROBERT DE NİRO

Yaşlandırma makyajından yıllar sonra

Sergio Leone'un çekmiş olduğu Bir Zamanlar Amerika (Once Upon a Time in America) filminde başrol olarak karşımıza çıkan Robert De Niro o dönem 41 yaşındaydı ve makyaj tekniğiyle olduğundan daha büyük gösteriyordu. Günümüzde de farklı karakterlerle karşımıza çıkan De Niro 72 yaşında Joy filminde görünmüştü.

 

MARLON BRANDO

Yaşlandırma makyajından yıllar sonra

The Godfather (Baba) filmindeki efsanevi oyunculuğuyla gönüllerde taht kuran Marlon Brando bu rolü canlandırırken 47 yaşındaydı. The Freshman (Akıl Hocası) filminde izleyici karşısına çıkan Brando makyaja pek ihtiyaç duymamıştı.

 

DUSTIN HOFFMAN

Yaşlandırma makyajından yıllar sonra

Arthur Penn tarafından yönetmenliği üstlenilen filmde Dustin Hoffman 33 yaşındaydı ve canlandırdığı rolle herkesi şaşırtmıştı. Oldukça yaşlı bir görünüme kavuşan usta oyuncu geçtiğimiz yıl vizyona giren The Program (Son Efsane) filminde 78 yaşındaydı.

 

AL PACINO

Yaşlandırma makyajından yıllar sonra

Francis Ford Coppola'nın yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Al Pacino olması gerekenden daha da yaşlı bir görünümle oyunculuğunu icra etmişti. 50 yaşında olan Pacino, yaşlanmış Don Michael Carleone olarak çıkmıştı. Usta oyuncu 70 yaşında 2015 yılında vizyona giren Danny Collins filminde ise eski bir rock yıldızını canlandırmıştı. 

 

CHRISTOPHER LLOYD

Yaşlandırma makyajından yıllar sonra

Robert Zemeciks'in yazıp yönettiği efsane filmde karşımıza Dr. Emmett Brown olarak çıkan Christopher Lloyd, rolü canlandırdığında 44 yaşındaydı. Biraz makyajla olduğundan olgun görünen Llyod, bu yılın yeni filmlerinden I Am a Serial Killer'da 78 yaşında olarak karşımıza çıkıyor.

 

SALLY FİELD

Yaşlandırma makyajından yıllar sonra

Sinemaya damga vuran filmlerden olan Forrest Gump'ta Mrs. Gump'ı ustalıkla canlandıran 48 yaşındaki aktris makyajın da desteğiyle olması gereğinden daha da yaşlı göründü. Oyuncu geçtiğimiz yıl My Name is Doris'te rol aldı ve 70 yaşında karşımıza çıktı. 

 

sinemajor.com Tarafından hazırlanmıştır.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle