Milyarder süperyat sahiplerinin oyuncakları

Güncelleme Tarihi:

Milyarder süperyat sahiplerinin oyuncakları
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 21, 2015 13:08

Zengin süperyat sahiplerinin tercih ettiği oyuncakları sizler için derledik..

Haberin Devamı

Jet Capsule

Milyarder süperyat sahiplerinin oyuncakları

Sadece 25 feet olan boyu sayesinde, tam anlamıyla bir ‘süperyat oyuncağı’ olan Jet Capsule, Lazzarini Design Studio tarafından ortaya çıkarıldı. Kuvvetli kuyruk motoru sayesinde hayli süratli bir taşıt olan Jet Capsule, ufak boyutları sayesinde ise, süperyatlarda fazla yer kaplamadan rahatlıkla taşınabiliyor. Sekiz kişilik kapasitesi olan Jet Capsule’ün kıç tarafında bir yüzme platformu da var. Kapsülde isteğe göre açılır kapanır bir yatak ve mutfak da yer alabiliyor.

Quadrofoil

Milyarder süperyat sahiplerinin oyuncakları

Haberin Devamı

Dünyadaki ilk PWC, yani ‘kişisel deniz taşıtı’ olma özelliğine sahip Quadrofoil projesi hayata geçirildi. Bu yıldan itibaren, dünyanın en ilgi çeken süperyat oyuncakları arasında hiç şüphesiz yerini alacak. Hydrofoil teknolojisi sayesinde süratlendikçe sudan çıkan ve adeta uçarak ilerleyen Quadrofoil, hiç dalga çıkarmaması ve elektrik motoru sayesindeki sıfır emisyon gibi özellikleriyle dikkat çekiyor.

Q2S isimli bu ilk Quadrofoil modeli, dalgaların üzerinden uçarak 21 knot sürate çıkabiliyor. 100 kilometre mesafe katedebilme kapasitesi var. Hafif yapılı kompozit gövdesiyle Quadrofoil, sadece 6,5 knot süratte bile sudan yukarı çıkmaya başlıyor.

Kendi ismini taşıyan Sloven şirketi tarafından geliştirilen ve üretilen Quadrofoil, tamamen çevre dostu ve sıfır emisyon-yakıt tüketimi özellikleriyle oldukça cazip. Fiyatı ise 25 bin Dolar.

Superpool

Milyarder süperyat sahiplerinin oyuncakları

SuperPool’u bir cümleyle açıklamak gerekirse; şişme, ortasındaki ağlar sayesinde güvenli bir yüzme havuzu oluşturulmuş lüks bir ada. Bir plajdan veya yattan kolaylıkla hazır hale getirilip, denize indirilebilen SuperPool’un bir çok boyut seçeneği var. Farklı havuz boyutları, düzen seçenekleri ve donanım özellikleri ile kişiselleştirilebilen SuperPool, kolayca takılıp çıkarılabilen güneşliğe de sahip.

Haberin Devamı

Egsoz kokuları, gürültü ve kalabalıktan uzaklaşmak için harika bir tasarım olan SuperPool, dinlenme veya partileme için benzersiz bir oyuncak.

Radinn Electric Wakeboard

Milyarder süperyat sahiplerinin oyuncakları

İki İsveçli girişimci tarafından ortaya çıkarılan Radinn Electric Wakeboard, adından da anlaşılacağı üzere; elektrik motorlu bir wakeboard. Karbon fiber yapısı sayesinde sadece 29 kilogram ağırlığında olan elektrikli wakeboard, tuzlu sudan etkilenmeyen jet itiş sistemiyle donatılmış. Lityum bataryası ile saatte 29 mil sürat yapabilen wakeboard, kablosuz kumandası ile hızlanıp yavaşlıyor.

Karışık süratlerde kullanıldığında 45 ile 60 dakika dayanabilen batarya ömrü, denizin keyfini sonuna kadar çıkarmanıza yetiyor. 19.375 Dolar’dan satılan Radinn Electric Wakeboard, geçtiğimiz bahar aylarında piyasada satışa çıkarılmıştı.

Flyboard

Haberin Devamı

Milyarder süperyat sahiplerinin oyuncakları

Her marka jetski’ye uyumlu olan Flyboard, jetski tribününün çıkışına bağlanan ünitesi sayesinde 12 metre yüksekliğe kadar çıkabiliyor. Bağlı olduğu jetski’nin gazı ile kontrol edilen Flyboard, ek olarak satılan uzaktan kumanda ünitesi ile tamamen kullanıcının kontrolünde de kullanılabiliyor. Kumanda ile kullanıcı ne tarafa giderse, jetski de o yönde ilerliyor.

15-20 dakikada dengenin kavranabileceği firma tarafından belirtiliyor. 150 beygirlik bir jetski ile yaklaşık 5-6 metreye kadar yükselebilen Flyboard, 250 beygirlik jetski modelleriyle 10 metrenin üzerine çıkabiliyor.

Jetlev-Flyer

Milyarder süperyat sahiplerinin oyuncakları

Haberin Devamı

220 beygir veya 260 beygirlik 4 silindirli motorlar ile çalışan JetLev-Flyer, jetpack adı verilen, bir sırt çantası gibi, sırta geçirilen üniteye su pompalanmasıyla çalışıyor. Jetpack’e gelen suyun basıncını kumanda ünitesi ile kontrol eden kullanıcı, istediği yöne ve yüksekliğe çıkabiliyor. 10 kg ağırlığında olan jetpack, karbon yapısı sayesinde hafif ve kullanımı basit bir oyuncak. 2-3 saat boyunca durmadan çalışabilen sistemi ile JetLev-Flyer, süperyatlarda kullanmak için eğlenceli bir oyuncak.

Şişme tırmanma duvarı

Milyarder süperyat sahiplerinin oyuncakları

FunAir firması tarafından tasarlanıp üretilen ve dünyada bir ilk olan şişme tırmanma duvarı, süperyatlar için eşsiz bir eğlence kaynağı. Süperyat sahiplerinin charter misafirleri veya aile ve arkadaşları için sunabileceği benzersiz bir oyuncak olan şişme tırmanma duvarı, saatlerce üzerinde vakit harcamayı garanti ediyor.

Haberin Devamı

Temel kas gruplarını aynı anda çalıştırmayı sağlayan tırmanış aktivitesi, bu ürün ile deniz üzerinde muhteşem bir keyfe dönüşüyor. Megayat’ın yan tarafında kurulan tırmanma duvarı, yukarıya doğru farklı renklerle ayrılmış üç farklı rotaya sahip.

Seabob

Milyarder süperyat sahiplerinin oyuncakları

Yüksek performanslı, elektrikle çalışan deniz oyuncağı Seabob, kullanıcısının su yüzeyinde veya sualtında ilerlemesini sağlıyor. Saatte 20 kilometre sürate çıkabilen Seabob, 3 farklı modeli ile piyasada. Cayago F7, F5S ve F5 model isimleriyle satılan Seabob’lardan Cayago F7, su altında 16 km/s ve su yüzeyinde 22 km/s sürat ile en performanslı model. Üç farklı modelden en hafif ve en büyük manevra kabiliyetine sahip olanı ise F5. Seabob ürünlerini dalış malzemeriyle kullanıp kullanmamak tamamen kullanıcının tercihine kalmış.

Milyarder süperyat sahiplerinin oyuncakları

BAKMADAN GEÇME!